| PerPum a întrebat:

As vrea sa incerc sa ma trezesc mai devreme. Adica imi pun alarma, uneori nu o aud, iar alteori da, si cand o fac pur si simplu stau in pat fara sa fac nimic. Mi se întâmpla uneori sa ma trezesc devreme, dar rar, și când se întâmpla ma simt bine. când stau prea mult in pat ma simt obosita si, cum sa spun

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Eu am reușit să scap de problema asta cu o aplicație găsită pe google play, Alarmy se numește. Îți setezi alarma la o anumită oră, alegi de acolo o sarcină(să faci o poză la un cod de bare, să scuturi telefonul de x ori, să faci x operații) și până nu o duci la bun sfârșit, nu se oprește alarma. După ce ai oprit-o e foarte important să te ridici din pat, ca să n-adormi la loc.

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Îți găsești în fiecare zi un motiv pentru a te trezi dimineața și care să fie important.