| dydy1974 a întrebat:

As vrea sa-mi iau si eu o tableta la un abonament Vodafone de 5 euro. Tableta costa in jur de 700 de lei si vreau sa stiu ce tip de abonament imi trebuie thinking. Pot sa-mi iau la un abonament normal sau trebuie un abonament special pentru tableta? Dau funda :*

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O tabletă destul de ok, la 800 lei ( Samsung Galaxy Tab 2 7 ),
http://www.internity.ro/telefoane/tablete/samsung-galaxy-tab-2-7.html
preţ cu abonament cosmote 495 lei, abonament Connect XS, la care dai 9 euro pe lună.
Despre abonamentul Connect XS: Connect XS - Îţi recomandăm traficul de 2 GB/lună la o viteză de până la 21, 6 Mbps. La depăşirea traficului recomandat viteza de download se va reduce la 128 kbps şi va reveni la valorile iniţiale imediat ce începe următoarea perioadă de facturare. Traficul adiţional celui recomandat nu este taxat suplimentar. După ce traficul recomandat inclus în abonamentul tău a fost depăşit şi viteza a fost limitată, poţi reveni la viteza iniţială activând extraopţiunea Extra GB, care îţi oferă suplimentar încă un GB de trafic de date.
Sfatul meu este să strângi bani şi să ţi-o achiziţionezi la întreg.
Baftă!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu acelaşi abonament, Connect XS, îţi poţi achiziţiona altă tabletă cu 211 lei (Allview Speed City), care costă 429 de lei la întreg, sau Allview AX2 Frenzy cu 119 lei care este 599 la preţ fără abonament.
Baftă!