| baicanadrianapaula a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu de cateva zile ma confrunt cu o problema la scoala o colega mi-a spart telefonul si acum nu vrea sa mi-l plateasca si ea a zis ca pana miercuri imi da banii pentru reparat iar eu l am dus la reparat pe baza ei si acum nu mai vrea sa imi plateasca. Credeti ca politia poate face ceva adica ma va putea ajuta sa imi recuper banii? am si martori si camera cum ca l a spart eu il tineam in mana iar ea a dat cu mana si a cazut jos a spus ca sunt de vina si eu dar eu nu cred ca sunt de vina cu nimic pentru ca ea mi l a spart! ce sa fac sa merg la politie?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar amiabil iti poate plati. Politia nu are treaba cu asa ceva.

| Aasdfghj a răspuns:

Parintii tai trebuie sa vorbeasca cu parintii fetei si sa rezolve problema. Poate ca este si vina ta, dar daca ea a dat cu mana peste el, mi se pare normal sa plateasca macar jumatate din banii pentru reparatie. Politia nu se baga in asa ceva.

| anamariarot a răspuns:

Nu e vina ta, ea nu o să îți dea banii și nici poliția nu va rezolva...