| Laur633862718 a întrebat:

Bună TPU, aș vrea să știu...la ce tip de Mate-Info se face mai multă informatică decât T.I.C(sunt deja bun la utilizat aplicații ca Word sau PowerPoint????) și sunt mult mai interesat de programare(fiindcă mi-se pare foarte interesant cum poți face un program dintr-un alt program????)și aș vrea să am și engelză în program (c-am pretențios știu????)

Răspuns Câştigător
| Geass1 a răspuns:

Din clasa a 11 a oricum faci doar info ( 4h ). Dacă vrei mai multă info mate-info intensiv info. Ai mereu 2 ore de engleză. Asta dacă nu vrei bilingv pentru care trebuie să dai și examen. Deci poți alege între mai multe ore de engleză sau de info.
PS La mine în liceu cel puțin, nu făceam tic și făceam info în orele respective.