| DelyyaMaria13 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea.Am o sora de 13 ani. Parintii mei sunt plecati din tara iar eu locuiesc cu ea si cu bunica. Cu toate astea am aflat ca de curand si-a facut un prieten. In fine nu stiu ce prietenie e asta.E o fata frumoasa si cu forme adica, are baiatul ce sa vada la ea laughing Si imi e teama ca sta cu ea doar pentru asta. Nici nu vr sa ma gandesc sa-si inceapa viata sexuala de acum nu este deloc momentul. Sa o las sa-si continue "relatia"? sad

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Eu una nu cred că la vârsta asta e ceva prea serios între ei, aşa că eu zic să o laşi. Înţeleg că nu prea te încântă ideea având în vedere că are doar 13 ani, dar, cine ştie, poate e de treabă băiatul. Iar dacă e aşa cum spui tu, atunci măcar îi va fi învăţătură de minte iar data viitoare îşi va găsi unul mai bun. Din greşeli se învaţă.

4 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Da, lasa-o sa isi continuie relatia, dar poate nu ar fi rau daca ai avea putina "educatie sexuala" cu ea, ca sa fie pregatita, si sa decida ea daca mai continua sau nu.

| lucifer12345678 a răspuns:

daca are un prieten nu inseamna ca isi incepe viata sexuala
DAR
ATENTIE
sunt foarte multi copii care cad prada instinctelor
din cauza lipsei comunicarii cu parintii
poate nu este o relatie
poate doar vorbesc
este o varsta critica ai grija de ea

| miru2000 a răspuns:

Da...