| imhere4u a întrebat:

As vrea sa va spun intai o mica povestioara inainte de a va intreba :
Anul trecut am intrebat un baiat daca ma place ( dar eram singuri ) si a spus ca da, a doua zi l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine si a spus ca tot da. In primul rand eu vroiam sa fim singuri deoarece copiii de pe strada noastra sunt cam rautaciosi cand cineva e cu altcineva. Eu vroiam sa ii spun unei fete si am intrebat-o pe alta (de incredere) daca ar fi bine si ea a spus ca nu (banuiesc ca ar fi avut o presimtire asa sau si-a dat seama ca si ea il placea ). Eu gura sparta i-am spus si ea i-a spus celeilalte fete (cea care am intrebat-o) ca il place si ea si ca vrea sa ma desparta de el. Totul a mers bine mersi pana cand a zis la toata lumea asta, asa ca nu mai puteam fi cu el si m-am despartit. Acum nu mi-l mai pot scoate din cap si nu stiu daca ma mai place, adica inainte se vedea putin dar acum ...nimic. Si nu am cum sa ii spun ca il plac cu alti copii de fata si nici nu as putea sa il trag intr-o parte ca nu ar veni cu copiii aia acolo si in al doilea rand si-ar da si aia seama de ce il trag deoparte. Trebuie sa il prind singur si nu pot ca nu stiu cand iese el afara. Ar mai fi o solutie sa il strig ca numar de telefon nu mai am si pe messanger nu intra (tine record cu niste copii). Implinesc 13 ani in noiembrie anul asta si el a implinit 13 in ianuarie anul asta.
Dati-mi va rog un sfat urgent! FundaVOT!

2 răspunsuri:
| TheL0rd a răspuns:

Spune-i tot ce simiti pentru el, nu-i lua in seama pe restul. Ei rad de fraieri! Ai sa vezi totul va fi binewinking Bafta

| imhere4u explică (pentru TheL0rd):

Nu o sa recunoasca cu ceilalti pe strada daca ma place. Crede-ma, il cunosc bine! Si chiar daca recunoaste si zice da toti o sa faca urat si tot nu o sa pot fi cu el. P.S. cum ar fi o prietena anul trecut imi dadea cu tocurile in cap sa ma pup cu el mereu... :