| BeibbG a întrebat:

Asta e o intrebare pentru fete.Ieri mi-a venit menstruatia si sunt sigura ca nu imi va trece pana la revelion deoarece la mine dureaza cam o saptamana...problemea mea este ca pentru revelion am o rochie scurta, neagra si mulata pe corp la care nu pot purta chiloti normali...ob-uri nu cred ca pot purta deoarece sunt inca virgina si nu stiu cum se pune unul [am 15 ani] iar de absorbant normal nu stiu ce sa zic deoarece imi e teama ca se va vedea deoarece rochia e mulata, nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta cu un sfat?!

7 răspunsuri:
| BeibbG explică:

Eu nu as vrea sa imi schimb rochita deoarece mi-am cumparat-o si am dat destul de multi bani pe ea... si altceva mai lejer nu am...doar pe corp si culori mai deschise.

| Carmen100 a răspuns:

Complicat...poti sa iti iei niste ob'uri pentru virgine (sunt mai mici) si sa vezi cum iti e cu ele ca pana la revelion mai e. Instructiunile de pe cutie sunt vagi dar daca stii putina engleza poti sa te uiti pe youtube. In orice caz nu te vor dezvirgina happy
Si mai exista si absorbante pentru chiloti tanga.
Discuta cu mama ta si vezi ce rezolvari gasesti, daca nu i'ati alta rochitawinking
Distractie placuta!

| Nadia18 a răspuns:

Iti propun sa schimbi rochitawinking

| alexa3000 a răspuns:

Pai poti sa treci pe la un medic ca sa te sfatuiasca sau mai bine sa schimbi rochiawinking

| 1591 a răspuns:

Chiar daca ai doar 15 ani poti purta tampoane. Exista tampoane ob foarte mici care nu iti afecteaza himenul si se introduc usor (exista instrunctiuni clare in prospect), poti afla mai multe de la farmacista. Si te saftuiesc sa mergi la medic, o menstruatie asa abundenta poate o indica o problema.

| Idka a răspuns:

Schimba rochia. Poti purta ceva mai lejer dar si elegant ca sa te simti bine.