| raliirla a întrebat:

Astazi, la sport, am coborat repede de pe niste saltele care aveau maxim 25 cm. Si cand am pus piciorul stang pe podea cred ca am calcat stramb( eram deacaltata) si mm cazut, apoi ma durea foarte tare piciorul. Peste cateva minute s ya umflat tare acolo unde e osul, la exterio si putin la osul din interior. Nu pot calca bine, cand stau nu ma doare, doar atunci cand merg. Este doar o entorsa? Daca nu, cum se cheama? Cu ce unguente sa ma dau?

Răspuns Câştigător
| dorin1990 a răspuns:

Probabil nu este nimic grav doar ti ai sucit putin piciorul si de aia s-a umflat, puneti o compresa daca durere persista consulta un medic.