| Theyuu a întrebat:

Buna TPU.Astazi ma plimbam cu prietena mea prin parc si la un moment dat m-a oprit un grup de baieti iar unu dintre ei mi-a zis ca sunt frumoasa si ca vrea id meu.Prima data l-am ignorat dar dupa ce am mers cateva sute de metri a venit cu bicicleta dupa mine si m-a intrebat cum il cheama si sa ii dau id meu.Am cedat si i l-am dat iar apoi am plecat dar nu inainte de a ne « pupa » pe obraz. M-am asezat pe o banca cu prietena mea si am intrebat-o de ce se uita asa urat pe mine cand vorbeam cu el. Ea a inceput sa urle in mijlocul parcului la mine si sa imi tina morala ca nu am ce cauta eu cu el ca cica e « rrom ». Eu i-am zis ca nu avem de unde sa stim ca e.Baiatul era foarte dragut, simpatic, bine educat, mirosea bine si a vorbit foarte frumos cu mine desi era putin mai « bronzat’. De obicei incerc sa nu ma bag in seama cu aceste persoane dar el chiar mi-a facut o impresie buna.Ma rog...prietena mea a tinut-o una si buna ca nu e el de mine si ca sa nu ma prinda cu el ca ma « omoara ». Eu cred ca era si un pic invidioasa pentru ca pe ea nu o prea baga baietii in seama.In fine... ce credeti ca trebuie sa fac? Trebuie sa nu il bag in seama in seara asta pe mess si sa nu vorbesc cu el dupa ce imi baga id in lista ca sa nu pierd prietenia prietenei mele?straight face

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui prietenei tale ca vorbesti cu el pe mess, daca tie chiar iti place de el de ce sa nu vorbiti? Si daca e rrom ce? macar e ingrijit si vorbeste frumos.nu ca ceilalti.

| smile a răspuns:

Uite ce e. Eu cred ca prietena ta trebuie sa inteleaga ca tu vrei sa il cunosti pe acest baiat mai bine. Baga-l in seama si daca este rrom ce nu este tot o persoana ca si noi. De ce il discrimineaza? Daca tu consideri ca acest baiat are intentii bune cu tine adica imprieteniti-va. Daca prietena ta iti este chiar prietena ar trebui sa te lase in pace si sa nu mai judece cartile dupa coperta. vorbeste cu el. succes. fundita?

| Dee0tzaA a răspuns:

Daca din cauza asta prietena ta nu o sa mai vorbeasca cu tine este o PROASTA!happyDatoria ei ii sa itidea sfaturi si sa te ajute la greu chiar daca nu asculti intodeauna de ea(doar nu-i maikata).\
daca tie acel baiat ti- a facut impresie buna...nu vad de ce nu? Ce are daca e rrom? Tot om e.Nu doar cei de culoare pot fi porci, ca si cei "albi ca zapada".
Doar ai grija ca nu cumva comportamentul lui sa fie doar de fatada, intelegi ce vreau sa spun.
Si mai repet o datalaughing, daca iitzi place baiatul... dai inainte! o viata ai!

| SlowLikeSnow a răspuns:

E clar ca e foarte invidioasa.Asa ca vorbeste cu baiatul si nu da importanta unor invidioase ca tipa aia.

te-am pwpat:*

| Anonim_4797 a răspuns:

Since, prietena ta daca iti e prietena cu adevarat nu te-ar pune niciodata sa alegi big grin cat despre baiatul ala, chiar daca e rrom, si chiar daca rromi au o reputatie asa cum au, nu trebuie sa generalizam.nu toti sunt la fel tongue

| GaGy a răspuns:

Daca ar fi prietena ta adevarata nu sar baga intre tine si baiatul acela.Si ce daca e rom mare lucru.Ai dreptul sa fii cu cine vrei tuh.
Tu fa asa cum te indruma inima nu cum te indruma" prietena ta "

Sper ca te-am ajutat :*:*

| vlad210 a răspuns:

Nu toti rromi sunt cum vorbeste lumea. In legatura cu prietena ta : nu vad care e problema ei cu cine te intalnesti tu. Mrg succes. :*