| AlexAL275 a întrebat:

Având în vedere că am aproape 18 ani și 1.70. Ce posibilitatea există să mai cresc î înălțime?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam nici o posibilitate, deoarece cresterea in inaltimea este generata de hormonii de crestere din perioada pubertatii si de mostenirea genetica de la aprintii tai.
Intr-un caz fericit, mai poti creste 2-3cm in urmatorii 2 ani, dar nimeni nu-ti poate garanta sau stimula cresterea, fiindca cresterea baietilor se opreste la 18 ani, conform statisticilor medicale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut Alex,

Dupa cum stii, aceste lucruri tin mai mult de genetica da, de organisum tau, iar noi nu putem decat sa ne dam cu parerea.

Dar ca raspuns, pana pe la 20 de ani poti sa mai cresti, daca ai un stil de viata activ si sanatos happy

Deci posibilitatea ar fi undeva la... 50% depinde de ce faci pentru asta.

Numai bine si sarbatori fericite sa ai! ^_^

| AlexAL275 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult, la fel îți doresc!

| DoarBogdan a răspuns (pentru AlexAL275):

Mersi! ^_^

| Catrice a răspuns:

25% cu indulgenta pentru 0, 5cm până la 22 ani.

| Andreeush a răspuns:

Posibil să mai crești 2-3 cdntimetri.