| Duniajunk a întrebat:

Bună, TPU.
Aveți idee ce liceu este mai bun dintre următoarele:Xenopol(economic), Hermes (economic)si Beniamin(științe ale naturii)?
Îmi mai puteți da exemple de licee ce au ca profil tot științe ale naturii sau economic.
Mulțumesc!
Scuzați categoria.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Salut, te sfatuiesc sa dai la stiintele naturii daca nu esti bun la mate, fiindca asa vei lua bacul mai usor, bafta.

| Duniajunk explică (pentru vocea):

Exact la asta ma gândeam și eu

| mariesprouse a răspuns:

Sunt multe licee cu stiinte ale naturii dar acum depinde si de ce medie ai. Eu sunt in Creanga la stiinte japo. Si Bolintineanu, Barbu, Odobleja (nu prea sunt cine stie ce licee) au stiinte ale naturii, si Eminescu, Caragiale, Basarab, Viteazul iar ca economic cel mai celebru e Viilor.