| BellsC a întrebat:

Azi am fost la spovedanie si am uitat sa-i spun preotului 2 pacate... e pacat?[practic.nu am uitat le aveam in gand dar nu imi gaseam cuvintele cum sa-l fac sa inteleaga.
)le-am tot repetat in gand iar cand a venit randul meu am uitat majoritatea si cu greu am reusit sa ma concentrez.era si multa lume.:tocmai cand mi-am gasit cuvintele cum sa-i explic preotului el a spus sa ma rog si a facut semn altui om sa vina si am ramas fara sa-i spun ce am pe suflet.sad
Acum am de gand sa scriu pe foita toate pacatele sa nu le mai uit... dar totusi ma gandesc ca am mai facut un pacat nespunand pe cele 2.sadnu erau pacate mari oricum...dar.ma nelinisteste!

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Stai linistita. daca iti pare rau cu adevarat si vrei sa le repari, acele pacate au fost deja iertate de dumnezeu. funda? te rog

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu e nimic.
nu mai dramatiza atata!
Dumnezeu oricum iti stie pacatele si ti le-a iertat happy

| BellsC explică:

Va multumesc din suflet acum m-am mai linistit.Chiar imi pare rau...le-am uitat asta e, dar imi pare sincer rau...o sa le spun data viitoare sunt sigura ca D-zeu nu se va supara pe mine.Si imi cer scuze ca nu pot da tuturor fundita, dar in schimb va dau vot si inca odata multumesc mult pentru ajutor!

| AnTiBioTic a răspuns:

Nutongue le vei spune data viitoarehappy

| Micheline a răspuns:

Stai linistita. Poti sa te duci oricand sa spui preotului si restul pacatelor.Mai ales ca nu erau pacate asa grave.happy

| Diddy a răspuns:

Se zice ca pacatele care nu vrei sa i le spui preotului se dubleaza...
Dar stai linistita, data viitoare cand te spovedesti ii spui si acest lucru, nu se intampla nimic. happy

| SandaraPark a răspuns:

Stai calm, nu e un pacat! e mai bine sa i le zici direct lui Dumnezeu, prin rugaciunewinkingBaftabig grin

| golanasha08 a răspuns:

Stii sa iti spun o poveste:era o data o femeie care se ducea la biserica iar ea spunea toate pacatele la preot dar cand vroia sa si-l spuna pe ultimul ii iesea un sarpe din gura dar femeia cand a vazut asta de fiecare data pleca inainta sa isi spuna pacatul intreg iar doi preoti au vrut sa o ajute si fug dupa ea iar deodata o vede pe femeie kalkata de masina iar sarpele era peste ea si era viu...Iar cand ajungi la preot trebuie sa spui tot nu sa notezi pe foaie de hartie...sa crezi ca nu ti se va mai intampla, dar nu mai uita ca s-ar putea sa mori cu paktul asta iar ce nu ai spus te duci la judecata de apoi cu pakatele astea iar dumnezeu te va intreba si nu te va ierta, asta am invatat la religie si sa stii ca nu sunt ortodoxa.

| deea184 a răspuns:

Nu e chiar un pacat