| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Buna, TPU! Azi am intrat iar intr-o situatie nasoala.Am iesit in oras impreuna cu verisorul meu de gradul 3 la o cafea,fiindca nu ne-am mai vazut de mult.S-a tot bagat in seama cu mine,tot incerca sa se apropie,s-a oferit sa ma tina de mana ca sa nu alunec pe gheata,tot incerca sa ma gadile etc. Povestea a inceput in seara de Revelion cand l-am vazut intamplator pe strada si l-am pupat pe obraz,in semn de afectiune. Oare el sa fi inteles ceva gresit din gestul meu?straight face
Recunosc ca arata foarte bine, ma atrage fizic, dar suntem rude...Adica e atat de important ca e verisorul meu? E de gradul 3... laughing) Imi place el, dar ce vor creade mama si toti ceilalti care stiu ca suntem verisori.Va rog sa ma ajutati cu un sfat, sunt foarte debsolata.crying
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| codrinaioana a răspuns:

Sincer, daca gandesti cu inima, iubirea invinge totul. daca gandesti cu capul, e ceva ce nu e prea obisnuit. fa ceea ce simti tu. incearca(daca veti fi impreuna) sa nu va dezvaluiti relatia. bafta! fundita?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Părinţi voştri se tin de rude?
Vorbeşte cu mama ta şi vezi ce zice! Baftă!

| DenisaLuciaBarbu explică (pentru onasis1961):

Bunica mea si bunicul lui sunt verisori pe bune.Nu sunteam foarte apropiati ca familii.Mi-e rusine sa ii spun mamei.straight face

Răspuns utilizator avertizat
| SymoCriss a răspuns:

Spune-i verisorului tau "face to face" tot ce ai mentionat in intrebare. Adica:
"Recunosc ca arata foarte bine, ma atrage fizic, dar suntem rude..." si ca se poate sa fi inteles gresit gestul tau.