| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu fata umflata si ma mananca oare de ce? Oare din cauza ca ma tot dau cu fond de ten fara o crema hidratanta inainte? si uneori maiuit sa ma spal seara pe fata chiar nu stiu ce am.ii prima data cand mi se intampla

Răspuns Câştigător
| ValentinnaV a răspuns:

Nu cred ca e de la fond de ten, nici eu nu folosesc mereu crema hidratana pentru ca uit.Dar tenul curata-l in fiecare seara.
Probabil tenul tau reactioneaza mai prost la vremea schimbatoare, pune-ti o masca cu iaurt si niste comprese cu apa.
Ar trebui sa iti revii cam intr-o ora. daca nu. posibil sa faci pojar sau varsat de vant, varicela, mai toata lumea vad ca le face asa ca..in cel mai rau caz te-ai ales cu o iritatie a pielii pentru ca nu ai avut grija de tenul tau.
Daca se agraveaza situatia du-te la medicul de familie :*

1 răspuns:
| LeeMinHo00 a răspuns:

Incearca sa-ti dai cu o crema hidratanta.Ai grija, trebuie sa te speli in fiecare seara.