| AdrianExtreme a întrebat:

Azi la ora de matematica doamna m-a scos la tabla. Nu am stiut sa fac un exercitiu pe care l-a scris(eu staau in ultima banca adica a 4 banca) I-am zis ca nu am vazut(stau un coleg foarte inalt in fata mea) si mi-a raspuns:,, Daca scriu mata e o c***a vezi? si atunci m-a trimis la loc.Acum mie foarte teama sa ma duc la ora de matematica. Va rog spuneti-mi cum sa trec de teama asta.( cand vine mi se-nmoaie picioarele si incep sa tremur)

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Ce misto, un kinder sfatuieste pe altul sa faca reclamatie la inspectorat si sa ia la "misto" profesoara". Daca voi nu sunteti in stare sa faceti o treaba buna la scoala asta nu inseamna sa fiti buricul pamantului daca un profesor va apostrofeaza. Are tot dreptul avand in vedere ca zilnic da ochii de derbedei ca voi.
Ce sa mai spun, aveti drepturi domnule, prea multa libertate. Profesorul e doar un calau sau o vrajitoare care va da teme din punctul vostru de vedere. Pune-ti mana si invatati, lasa-ti prostiile. Asta-i valabil si tie si lui Edycristi care a pus intrebarea.

15 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Nu stiu daca ai gresit sau nu cu funda, dar sper sa fie data din cauza ca ai inteles mesajul desi am fost un pic cam dur cu critica.

| AdrianExtreme explică (pentru vangaelis):

Da de asta am dat funda deoarece am inteles mesajul. happy

| AdrianExtreme explică (pentru vangaelis):

Am dat funda petnru ca am inteles ce trebuie sa fac.

| Kriss96 a răspuns:

Iti raspund cam tarziu, dar nu ai procedat bine ca l-ai ascultat pe vangaelis. El s-a luat de tine ca nu inveti si ca tu esti de vina. Asta nici nu conteaza. Profesoara te-a jignit intr-un fel sau altul, iar asa ceva nu e permis. LEGEA nu permite asa ceva. Stiu foarte bine pentru ca eu am un prof foarte ciudat si o data m-a intrebat daca sunt surda sau retarda pentru ca nu i-am raspuns la intrebare. Dar eu nici nu stiam ca vorbea cu mine. Nu stia cum ne cheama nici dupa ce ne-a predat un an. A aratat cu degetul si eu cu inca 3 colege nu stiam pe cine a strigat. Ceva de genul ti s-a intamplat si tie. Poate tu chiar inveti. In orice caz o prietena mi-a spus de legea asta, care e mai noua, si m-am bucurat enorm. Pentru ca nu e normal ce fac profii uneori. Nu e normal ca a bagat spaima in tine. Tie ti se pare normal sa fi in halul asta de stresat? O chestie din asta poate lasa urme. Poti sa te trezesti ma incolo ca ti-e frica de toti profii sau ca nu mai ai incredere in tine. Si nu e bine. Tu faci cum vrei, dar te dai batut acum. Cedezi in fata unui adult care te-a jignit si inspaimantat. Daca data viitoare ridica palma la tine ce faci? Trebuie luate niste masuri. Macar directorul/directoarea ar trebui sa stie. Asa cum elevii sunt mustrati, trebuie sa fie si profesorii. Uneori chiar gresesc.

| AdrianExtreme explică:

Pai asa da am note bune la scoala da la pus pa unu-n fata mea si de asta nu vad ca era una pitica.`Si a mai incercat un copil asta si nu a mers daca v-am lamurit.

| AdrianExtreme explică:

Funda este pentru ca am inteles mesajul

| AdrianExtreme explică:

Am rezolvat nu mai imi trebuie ajutor

| Mẫẫ_Izáá_1964 a răspuns:

O lasi in pace si nu trebuie sa iti fie frica de ea! La scoala te duci sa inveti! Nu te speria! Daca vrei, poti sa ii faci reclamatie la inspectorat si se potoleste! Spune-i daca te mai enerveaza asta, ca ii faci reclamatie! Nu te mai speria! Nu are ce sa iti faca, o nota mica, dar sigur nu o trece! Daca continua si ai mai multi ani tu...ia-o la misto, nu foarte tare! happy

| Wehrmacht a răspuns (pentru vangaelis):

Si ce legatura au drepturile si buricul Pamantului? A spus ca n-a vazut.Inseamna ca se considera buricul Pamantului si abuzeaza de drepturi? Ajungeti deja penibili. Orice nu va convine incepeti cu "aaa...are drepturi, se crede smecher".
N-ai nici un motiv sa o bagi p-aia cu drepturile si sa ii spui ca se crede buricul Pamantului.
Cred ca ati fi de accord si daca i-ar bate ca au tusit si au deranjat ora.Ca pana la urma au drepturi, se cred tari si deranjeaza orele, nu?
Ce prostii sa lase? Daca nu vede probabil are miopie.Si eu am fost in aceeasi situatie in clasa a 5-a, si daca intrebam profesoara se lua de mine, ca sa spuna ce scrie nu spunea.

| AdrianExtreme explică (pentru Wehrmacht):

Nu prea inteleg ce vrei sa spui 0_0

| vangaelis a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu-ti varsa frustrarile la poarta mea pentru ca nu sunt interesat. Stiu foarte bine ce zic, nu cauta sa fii Gigi contra ca nu ma impresioneaza. Eu nu i-am zis nimic nimic referitor la chestia ca nu a vazut la tabla pentru ca a specificat ca avea un coleg inalt in fata, nu are legatura cu miopia.
A fost un sfat, sa nu se lase manati de prostii si sa-si vada de invatatura.
Nu ma intereseaza sechelele tale din copilarie, frustrarile si alte SF-uri.
Sa-ti fie clar. Copila a emis urmatoarele ineptii. " Spune-i daca te mai enerveaza asta, ca ii faci reclamatie!", "Daca continua si ai mai multi ani tu...ia-o la misto, nu foarte tare!".
Deci cam asta a sfatuit copila. Normal ca nu este ceva de bun augur in treaba asta.

Asa ca domnule Terorist, lasa-te de meseria de hater si revino-ti in fire.

| AdrianExtreme explică (pentru vangaelis):

Da eu nu mai inteleg nimic;(

| vangaelis a răspuns (pentru AdrianExtreme):

Domnul Teroristu' se vrea a fi contra mea. Nu-i place punctul meu de vedere.
Pai cum sa fiu Adi permisiv? cand vad o copila care are inca muci la nas da sfaturi de genu': " Spune-i daca te mai enerveaza asta, ca ii faci reclamatie!" si "Daca continua si ai mai multi ani tu...ia-o la misto, nu foarte tare!". Este o idiotenie. Daca te-a jignit evident ca ii vei spune mamei si va vorbi cu directoarea, eventual alte masuri. Dar nu ameninti tu profesorul. Tipul asta de gandire l-am criticat. Tot ce ai de facut este sa vorbesti cu diriginta sa te puna mai in fata si sa incerci sa fii pe faza ca sa nu mai patesti din astea si sa te tii de invatat.

| Wehrmacht a răspuns (pentru vangaelis):

Tu vezi cum ai formulat? Eu nu stiam ce vrei tu sa zici.Eu am vazut doar ce ai zis.Si ai spus-o in asa fel incat l-ai facut derbedeu/i-ai spus ca are prea multa libertate/ca nu poate sa faca o treaba buna si celui care a pus intrebarea.
Nu-mi pasa ce a spus copila aia.Tu te-ai adresat si ei si celui care a pus intrebarea, iar cel care a pus intrebarea nu a spus nimic gresit.

| vangaelis a răspuns (pentru Wehrmacht):

"Pune-ti mana si invatati, lasa-ti prostiile. Asta-i valabil si tie si lui Edycristi care a pus intrebarea." Mai uita-te si nu mai lua din context.
Ce-am spus in legatura cu drepturile si buricul pamantului nu are legatura cu sfatul de la final. Facea parte din cearta adresata copilei. Dar ce-ti mai place sa iei din context doar ce vrei...happy

| vangaelis a răspuns (pentru Mẫẫ_Izáá_1964):

Ce misto, un kinder sfatuieste pe altul sa faca reclamatie la inspectorat si sa ia la "misto" profesoara". Daca voi nu sunteti in stare sa faceti o treaba buna la scoala asta nu inseamna sa fiti buricul pamantului daca un profesor va apostrofeaza. Are tot dreptul avand in vedere ca zilnic da ochii de derbedei ca voi.
Ce sa mai spun, aveti drepturi domnule, prea multa libertate. Profesorul e doar un calau sau o vrajitoare care va da teme din punctul vostru de vedere. Pune-ti mana si invatati, lasa-ti prostiile. Asta-i valabil si tie si lui Edycristi care a pus intrebarea.