| derpette9 a întrebat:

Azi m-a sunat mama sa dau consultare la abonament sa aflu cat am de plata luna asta. Am aflat ca am 230 de euro fara tva. Nu stiu ce sa fac. Parintii mei vor ajunge acasa in jumatate de ora si imi e frica de ceea ce va urma. Cum sa ii impac sa nu fie suparati pe mine?:-s URGENT!

Răspuns Câştigător
| davu a răspuns:

Sinceritate si parere de rau. capul plecat sabia nu taie. plus sunt parintii tai si te vor ierta. tot ce trebuie sa faci e sa iti ceri sincer iertare si sa nu mai cauti scuze. ai dat-o in bara, asta e... face it.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vor fi suparati dar asta e, le promiti ca nu se va mai intampla si poate te vor ierta si ramai si cu telefonul,, neconfiscat,,

| Laura a răspuns:

Ce naiba ai făcut cu 230 de euro? Sunt peste 10 milioane și vrei să nu fie supărați pe tine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

230 E. ce naiba ai facut? Ai vorbit cu jumatate de China?

| Fatamuntilor a răspuns:

Suma e mare nu ai ce face! Si timpul e destul de scurt ca te ajute cu ceva banuti;
Nu ai ceva bani pusi deoparte? Macar o parte din suma sa achiti!

| derpette9 explică (pentru Fatamuntilor):

Sincer la momentul actual nu am nici 10 lei pusi de o parte. Adevarul este ca o cam merit. Sper sa nu fie prea suparati si sa-mi accepte scuzele, chiar daca iertarea nu schimba aproape nimic...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru derpette9):

Parintii tai te vor ierta; un parinte nu poate fi suparati pe copilul lor cu adevarat.
Te sfatuesc sa fii mai activ(a) zilele astea ca poti de folos in casa. INTREBI ca ce poti ajuata in casa.Succes!