| mamasiita a întrebat:

Buna tpu.baietii de la scoala imi dau niste replici care ma fac sa nu ma simt bine.imi spun mereu ca sunt grasa, chiar daca am cu 4 kg mai multca celelalte fete ( am 58 kg)
ce replici as putea sa le dau ca sa le inchid gura?
funda

14 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu-ti place nu te uita.
Mai da si tu o raita prin fata oglinzii.
Mai spalata-te pe dinti. :))
Cine nu ma inghite sa...stii continuarea sigur :))

Si uite inca ceva care te va inspira.Alea au fost ce mi-a trecut si mie prin cap.

http://calumea.blogspot.ro/2008/06/cum-sa-jignesti-fara-sa-injuri.html

| alecx4music a răspuns:

Vede ca te oftici si de aia iti zic asa, daca nu le arati ca te deranjeaza, nu o sa iti mai zica.

| BonneLess a răspuns:

Mai bine fa niste abdomene si genoflexiuni si lasa replicile ca nu te ajuta cu nimic.

| CristiPalidu a răspuns:

Graso :o
58 kg? Cred ca la primul fu*ai cu tine raman fara picioare.
Macar te epilezi la ***?

| Xennofull a răspuns:

''Te-ai uitat la maicata inainte sa pleci de acasa'',''fata de maicata care atunci cand se uita pe cantar apare --urcati-va pe rand--,, ''Maicata care cumpaa meniu Family la Mc.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu-i mai bagi in seama, ca cu cat ii bagi in seama cu atat o sa te enerveze si o sa te supere mai mult.Mai bine nu-i baga in seama si o sa te lase in pace. Daca chiar nici asa nu te lasa in pace incearca sa slabesti putin, 4 kg sa dai jos nu e foarte greu. Daca nu reusesti si tot nu te lasa in pace si te supara, mutate din clasa. Bafta

| christall a răspuns:

Spune-le sa-si puna ochelari, ca nu vad bine
Spune-le ca cel mai mult conteaza ce ai cap si baietii care fac aluzii la greutate au un minus la inteligenta, ca nu vad omul asa cum este de fapt.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Buna :*.

1) tu ai fruntea zici ca e talon de pensie happy

2) Tu ai nasu` zici ca e coltuc de paine

3) NU`s grasahappy prea putin imi pasa. Uita-te la tine, si apoi sa vorbesti de mine.Ai uitat: Am tupeu.Ramai in fata ca-n spate sunt eu

4) Esti dulllce ca zaharu`. Daca ma pis pe tine te fac ceai instant

5) nu Te compari cu nimeni..toti sunt mai buni

6) tu esti gras/a. Vaca autista!

7) Baa putifer.Sa mananci o banana

8) Mananc de la mama ta din oala?

9) eu macar am bani pentru mancaresmug nu fac foamea ca tine smug

10) Astia care ma vorbiti pe la spate. vorbiti cat vreti, altceva mai mult de atat puteti thinking

11) Esti alergic la prosti? uita-te in oglinda si o sa stranuti.

12) Ma doare`n p_ _ a de tine happy

13) Pe tactu il angajez aurolac la coltu` strazii.

14) Stai sa vezi cum te face fata acuma. Voce de soprana, o voce extraordinara! rolling on the floor

15) Da ma sunt grasa,
Sunt mai scumpa decat neamu` tau!

16) Nu te mai incorda ca sa nu iti explodeze vena la caphappy

17) Cimpanzeulee smug, pedaleaza

funda? :*

| Ciuuf a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta.winking
Si incearca sa slabesti 2-3 kg faca un pic de sport dimineata si seara.
Succes!winking

| mamasiita explică (pentru Ciuuf):

Fac volei 5 ore pe sapt + cele doua ore de sport de la scoala
eu zic ca e de ajuns

| MsBeatrice a răspuns:

Buna Beatrice app frms nume asa ma numesc si eulaughing Deci. dupa parerea mea, ar trebui sa nu le mai dai importanta practic..si sa fii sigura pe tine! Lasa-i sa zica asta, de cate ori vor dar nu-i mai baga in seama, pentru ca daca ii bagi mai rau o sa-ti faca asa. Dupa parerae mea asta e o solutie buna. Sper ca te-am ajutat. Fundita?:*

| AquagirlDiana a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa nu-i bagi in seama. Daca nu merge, ai putea sa le spui ceva gen "ti-e ciuda?", "da uitati-va la voi nu la mine!" sau "si ce, eu nu ma consider asa, daca tu crezi ca asa sunt, treaba ta. tu iti consumi timpul cu aiureli" si replici asemanatoare. Important este sa nu pui la suflet tot ce spun altii si mai important, sa nu te consideri cum spun ei. happy

| Hessa13Bullet a răspuns:

Pai cand un tip iti spune ca esti grasa..."Beatrice, slabeste, esti prea grasa" iar tu..."eu grasa? tu ai vazut-o pe mata in ultima vreme?"
sau ii zici" pai de fapt incerc sa slabesc.fac multe exerciti.am un sac de box cu fata ta pe el"
sau (ca sa doara si mai tare)" grasa? macar eu nu beau 3 pahare de maioneza la mincu de jun, asa ca pertena-ta. sincer n-am idee cum mergeti la mall, tipa ocupa 2 locuri de parcare" sau cand fac glume pe seama ta ca esti grasa spune-le"ma, atata de slabi sunteti ca nici p*** n-aveti.sau aveti, da o luati cu penseta." sau altele. nu stiu, dar daca imi voi reaminti, am sa-ti zic. oricum, daca mai ai probleme de-astea da email la she.is.violet@gmail.com si iti raspund numai decat (am trecut si eu prin asta)

| Teq1543 a răspuns:

Lasă-i în pace pe acei băieți!
Dacă vrei, fă efort să dai cel puțin 1-2 kg jos.
Sper că te-am ajutat!
Încă o dată, nu-i băga în seama pe acei băieți, pentru că ei vor doar să te enerveze.
Baftă! Fii tu, nu ce vor alții să fi!