| Raluca_6071 a întrebat:

Mi'am pus ochelari.si. mai e putin si incepem scoala.
Am cativa colegi care or sa rada de mine. Vreau cateva "replici" cu care sa le inchid gura.
Dau funda! :*

Si inca o intrebare pentru fete : Cu ce va imbracati in 1 zi de socala?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Pai.si eu mi-am pus ochelari, altii, acum un an.imi spuneau secretara. dar le placeau laughing si oricum. ochelarii sunt la moda.In prima zi de scoala thinking Niste blugi inchisi, un maiou albastru si tenesi laughing tu?

| Helvete a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de replici, mai ales de unele la care sa se vada ca te-ai gandit mult, fiindca o sa isi dea seama ca ti-e frica sa nu rada de tine. Cel mai simplu si usor e sa fi indiferenta fata de ei. Rad cat rad, daca inca nu inteleg ca e o necesitate, acum cica e si un accesoriu si chiar nu au niciun motiv real de ras. O sa le treaca. Ignora-i. dar daca tot vrei sa le zici ceva, zi-le ca sunt patetici. Mie asa mi se par persoanele de genul asta. Cui ii pasa de ochelari?! Chiar in halul asta am ajuns, sa iti fie criticata in ultimul hal infatisarea, exteriorul?! straight face Foarte trist si superficial.

| laurika_3432 a răspuns:

Buna Raluca.in aceeasi situatie sunt si eu.big grin si eu port ochelari am trecut in clasa a 9 a si va trebui sa imi cunosk kolegii. sa ma obisnuiesk ca ei. si mie teama ca or sa rada de mine dar putin imi pasa trebuie sa fi tare mai ales cand ii auzi pe altii cum zic uite tocilara sau urata... pur si simplu nu le spui nimic ii tratezi ca indiferenta deoarece sti si u ca indiferenta doare sau le poti spune asa:" tie ciuda ca nu porty si u?" dar eu zic ca nu trebuie bagaty in seama intr-o buna zi or sa ajunga la mana ta si atunci ai sa le spui u ai uitat sau ati uitat cand ma faceati asa si asa nu ai nevoie de replici pentru ei pur si simplu ignora vorbele lor
cat despre intrebarea pusa doar pentru fete eu una am ales sa ma imbrac in trening sau ceva elegant un blug o camasa cevabig grin fundita?:X:X

| hhhdd a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio "replica" raised eyebrows, crede-ma ca indiferenta doare cel mai tare.La inceput o sa te tachineze putin dar daca o sa vada ca nu ii bagi in seama o sa inceteze. Daca incepi sa te certi cu ei mai rau ii atati.laughingSigur ca parerea prietenilor conteaza dar cel mai mult conteaza A TA.winking

In legatura cu a doua intrebare, inca nu stiu, o sa ma duc sa-mi iau haine peste cateva zile, oricum mai ai timp sa te gandesti.

| Danitzu a răspuns:

Pai le poti spune ca ochelarii te ajuta sa vezi mai bine prostia lor:)) si in prima zi de scoala daca o sa fie frumos afara o sa ma imbrac cu o fustita maro http://styleshopper.ro/blog/wp-content/uploads/2009/07/fuste.jpg un maieut http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:121&tx=82&ty=59&biw=1440&bih=679 ceva de genul dar maro si o bluzita peste http://www.fashionsense.ro/viewProduct/534 in genul asteia dar cu nasturi:D