| AllleAlllexandra a întrebat:

buna tuturor :*!
Bine.a inceput a doua saptamana a mea de liceu si inca nu sunt obisnuita cu invatatul ..mereu imi este somn si nu am chef de nimic. este normal la inceput sa te simti asa nu? mai ales ca acum am inceput doar liceul si ma rog ..profesorii ma gandesc ca nu te pun sa inveti ca inca stiu ca nu suntem obisnuiti mai ales ca orarul ni se tot schimba? Voi ce ziceti? Sa imi fac griji ca am sa raspund si inca nu sunt in stare sa invat sau ce sa fac?

5 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Da, este un sentiment normal, sa nu poti sa te acomodezi cu invatatul.
Acum ai inceput liceul, e ok momentan, dar ai mare grija, ca oricat de indulgenti ar parea profesorii, la ei e pixu si catalogul. Nimeni n-are chef sa invete, dar daca nu incepi usor de acum sa te bagi in priza, nu mai poti apoi. O sa vina tot mai mult si mai mult, si-o sa fie si mai greu si tot asa. E greu, tuturor ne este. Eu acum sunt a 10-a, si n-am nici un chef sa invat. Am trecut prin ce spui tu, dar trebuie sa citesti putin zilnic, si sa incerci sa fi atenta, desi e nasol, stiu! Incet incearca sa te acomodezi cu invatatu. Bafta, si sa ai un an superb!

| AllleAlllexandra explică (pentru iiSceneXX):

Mersi mult si tu :*!

| iiSceneXX a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

Oricand :*

| SimoNARaluCA a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji, cu toate schimbarile e ok sa te simti obosita si sa nu ai chef de invatat.O sa te acomodezi, cel mai probabil, odata cu timpul.Peste vreo 2 saptamani o sa te obisnuiesti si o sa iti intri in ritm.Zic eu... happy Succes oricum!