| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna TPU happy!
Buna tuturor happy! In fiecare an la inceputul lunii septembrie merg in Ungaria impreuna cu mama mea si bunica mea la cumparaturi pentru inceputul anului nou de scoala si nu stiu cum sa ii cer bunicului meu bani... are o pensie destul de marisoara si el mi-a spus nu o sa data sa ii cer fara frica ca imi da oricat vreau eu dar acum are probleme si cu masina si nu stiu daca o sa imi dea. dar merita incercat nu? E destul de dificil..chiar daca el zice ca imi da oricat vreau eu, eu daca ii zic o suma de bani mereu imi zice ca waii da ce mult imi ceri. si tot comenteaza pana imi da banii si dupa gata... cum as putea sa ii cer si frumos dar in asa fel incat sa nu mai comenteze?

2 răspunsuri:
| 7639781254 a răspuns:

Intr-adevar, cea mai buna varinta e cea propusa de CrihanaGabriel.

| CrihanaGabriel a răspuns:

Buna,deci ..aduci in discutie motivul de ce vrei banuti..de exemplu."as vrea sa imi cumpar o rochie.dar imi mai trebuie ..si pui suma care practic ii ceri indirect. Sper ca te-am ajutat happy