| lucy3sky a întrebat:

Care este diferenta dintre a te place o fata sau a fi indragostita o fata de tine si cum iti dai seama? Multumesc.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Se baga in seama cu tine, ea incepe conversatiile, tu scrii chestii hen 'da', ' haha' si alte cuvinte mici si fraze scurte si ea scrie de abia respira... asta este cel mai simplu mod prin care-ti dai seama ca este interesata de tine, de obicei ea te saluta prima daca te place...

| MeForeverAlone a răspuns:

1. Să te placă o fată însemană poate să-i placă felul în care arăți sau în care vorbești
1.Să fie îndrăgostită de tine înseamnă să-i bată inima când treci pe lângă ea, să vrea să vorbească mereu cu tine, să fie în preajma ta, să te asculte atentă și să râdă la glumele tale chiar dacă nu sunt amuzante.
Cam așa îți dai seama daca te place sau daca e indragostită de tine. E foarte atentă când îi spui ceva sau caută un motiv de discuție, ori face glume pe seama ta, dacă zice ceva prost despre tine încearcă să dreagă cumva situația, ș.a.m.d.
Depinde și de caracterul fetei. Încearcă să observi dacă se poartă așa cu toți băieții sau cu tine e altfel. Asta sigur o să-ți răspundă la întrebări.