| anonim_4396 a întrebat:

care sunteți din București? Eu m-am mutat si nu am pe nimeni de vârsta mea,nu am prietene cu care sa ies, m-am săturat sa stau închisă in casa când pot avea multe activități..Care sunteți in situația mea?

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cine te tine inchisa in casa?
Iesi fato si socializeaza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si crezi tu, ca daca cineva e in situatia asta o sa se rezolve problema?
Daca o pasare de noapte care sta pe o creanga, intalneste o alta pasare de noapte azi, asta inseamna ca maine seara nu o sa fie tot ca in restul zilelor, cu excpetia celei de dinainte?

| Elide a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu o sa se rezolve, dar macar am încercat

| eckblume a răspuns:

Mergi la un workshop, la un eveniment (apar mereu pe Facebook). Poate te imprietenesti cu cineva. Eu am fost la unul legat de tehnicile de relaxare. Am facut niste exercitii practice si am schimbat cateva impresii cu ceilalti participanti. Daca esti la facultate iti vei face prieteni in prima saptamana. O sa iesiti sa va cunoasteti.
Mergi la voluntariat sa ai activitate. E o organizatie care ofera adeverinte de voluntariat la Obredgia. LeadMe se numeste. Si sunt multe organizatii de voluntariat in Bucuresti.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

Iti vei face si prieteni in timp. Dar nu iti pune mare baza in ei. Aici in Bucuresti oameni-s mai rai ca in alte parti.

| Elide a răspuns (pentru Allin_Zallin_1992):

De unde sunt eu sunt se 10 ori mai rai

| Allin_Zallin_1992 a răspuns (pentru Elide):

Atunci inseamna ca ai experienta cu oameni de felul asta. Garda sus.