| Nadiiii a întrebat:

Cartela mea este de cosmote si as vrea sa o reincarc(eu de fiecare data o reincarc cu 5 euro) as putea sa imi bag netu pe telefon daca da cum... funda

Răspuns Câştigător
| selena05 a răspuns:

Sal iti poti pune net pe telefon prin activarea unei extraoptiuni pentru internet "Connect Mobile". Poti activa serviciul apeland de pe telefonul tau 1234 sau trimitand sms la 638 cu următorul conţinut:
A CM 50 – pentru activarea extraopţiunii Connect Mobile 50 MBÇ(tarif 2 euro, 100MB inclusi)
A CM 250 – pentru activarea extraopţiunii Connect Mobile 250 MB(tarif 4euro 500MB inclusi)
A CM 1, 5 – pentru activarea extraopţiunii Connect Mobile 1, 5 GB(tarif 7euro 3GB inclusi )
depinde care optiune te avantajeaza. Dupa ce ai activat optiunea trebuie sa iti setezi telefonul, depinde de marca telefonului folosit sunt telefoane care se seteaza automat dar in cazul in care al tau nu se seteaza automat iata setarile pe care trebuie sa le faci:
o APN (Access Point Name): broadband
o Nume utilizator: nu se completează
o Parola: nu se completează
o Pagina de start: m.webnwalk.ro
o Când se face conectarea la Internet direct de pe telefon nu este nevoie să se seteze număr de dial-up.
Sper ca o sa iti fie de folos, cam atat trebuie sa faci ca sa navighezi de pe telefon. Astept fundita happy o zi buna!