| Denisee1 a întrebat:

:*.Cat de mult se bazeaza filologia pe latina?big grinAdica cat de multa latina se face la acest profil? Se da teza? O sa imi fie greu daca eu nu fac latina intr a 8a?

Multumesc anticipat.:*

Răspuns Câştigător
| Julyett a răspuns:

Filologia da, se bazeaza pe latina in sensul ca in clasa a 9-a o sa faci 1 ora de latina si bineinteles teza. clasele 10/11/12 cate 2 -3 ore + teza. Si cred ca o sa-ti fie destul de greu.eu nu am facut latina in clasa a 8-a si sunt la stiinte sociale -1 ora latina cls 9/10 fara teza iar a 11/12 eu numai fac latinabig grin si mi-a fost greu sa invat, pentru ca e destul de dificila limba latina in general.