| LiCuRiCi_8607 a întrebat:

Buna TPU ce credeti ca e normal ca la varsta de 14 ani sa ai prieten sau sa te saruti? eu ma simt mult mai bine fara iubit dar nu stiu de ce pur si simplu asa imi zice inima as vrea sa ma indragostesc dar nu pot oare de ce?

Răspuns Câştigător
| ea_6764 a răspuns:

Hello. Eu consider ca e super ok sa fii singura la varsta asta,la fel de ok este sa ai si un prieten. Cel mai bine este sa faci ceea ce simti tu, cum simti tu. Nu te poti indragosti la comanda, logic.Deci,daca vrei neaparat sa te indragostesti,nu inseamna ca asa se va si intampla. De obicei lucrurile astea vin de la sine si nu le putem controla. Dar,gandeste'te, la varsta asta nu cred ca exista dragoste in adevaratul sens. E doar sa zicem o...'lipeala'. Cel mai bine e astepti momentul potrivit si persoana potrivita, altfel risti sa suferi degeaba.

4 răspunsuri:
| Andreea028131 a răspuns:

Daca tu te simti mult mai bine fara iubit atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi. Asta se intampla din cauza ca poate nu esti suficient de matura din punct de vedere emotional. Iti recomand sa nu iti fortezi inima si sa nu incerci sa aprinzi iubirea pana nu vrea ea sa vina. Cand va fi momentul sunt sigura ca va veni.

| pisikutza a răspuns:

Buna! Si eu am 14 ani big grin da, este foarte normal sa ai prieten si sa te saruti cu el.dar asta nu inseamna ca de la sarut sa ajungeti la SEX.ca stiu eu si fete dintr'astea oh go on.Te simti mai bine fara iubit >? haha e si normal...(asa e prima data) daca ai un iubit ai si un fel de obligatie...tu nefiind obisnuita e normal sa te simti ciudat.dar daca iti place mult un baiat cred ca ar trebui sa faci si pasul asta.e frumos sa ai iubit.mai ales cand e unul simtit si nu obsedat.cum sunt majoritatea baietilor oh go on

| LiCuRiCi_8607 explică:

Pai multumesc de sfaturi dar sunt baieti draguti si sincer as vrea sa ma pot indragosti sau macar nu stiu sa simt ceva pentru ei dar nu pot mai mult decat prieteni nu merge ca am incercat nu ma simt atrasa nu simt ca are acel ceva ce caut eu

| deniaaa a răspuns:

Poate nu este varsta dar odata si odata tot te vei indragosti acum poate vrei sati traiesti tineretia caci cand o sa fi mai mare poate o sa lasi distractia si singuratatea si vei vrea sa ai pe cineva langa tine
funda :?