| Bellutza02 a întrebat:

Buna TPU.Ce materii se fac pe profilul filologie la liceu?
Se face matematica doar până în clasa a 11-a sau nu se face deloc?
Și dacă vreau pe intensiv engleza, care sunt materiile de baza? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum ți s-a zis deja, 2 ani faci mate si toate materiile de la real, apoi ele se grupează toate într-o singura materie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate faci pana în a 10, la fel și restul materiilor de real. La intensiv engleza e normal, doar ca ai 4 ore de engleza pe săptămână, cred. Atâta tot. E cel mai simplu profil. Trebuie sa înveți la istorie, română și la ce mai vrei sa dai bacul, in rest e super lejer.

| Bellutza02 explică (pentru anonim_4396):

Deci matematica se face doar un an?

| Voidwithin a răspuns (pentru Bellutza02):

2, a 9-a si a 10-a.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bellutza02):

Exact cum ți s-a zis deja, 2 ani faci mate si toate materiile de la real, apoi ele se grupează toate într-o singura materie.