| BrokenAndDark a întrebat:

Buna TPU... ce parere aveti voi despre reancarnare.
Este posibil?
deoarece, eu stiu multe persoane, care, au trecup prin anumite locuri, necunoscute si au presentimentul ca au mai fost acolo. sau se intampla sa faca anumite lucruri si sa isi dea seama ca ei parca au mai facut asa ceva...

Si eu am mai patit-o si nu stiu ce sa cred despre asta...
Intr-un fel sau altul chiar m-ar interesa...

Răspuns Câştigător
| Mockingbird a răspuns:

Da si mie mi se intampla foarte des.E vorba de sentimentul de deja-vu. Desi dureaza putin, cateva secunde, simtim puternic ca"am mai fost o data aici" sau ca"am mai trait asta candva". Ni se pare ca este o repetitie a unor intamplari dintr-o alta viata de aceea unii adopta teoria reincarnarii! Sunt multe ipoteze. Parapsihologii spun ca o emisfera a creierului inregistreaza informatii putin mai devreme decat cealalta sau ca exista doua universuri paralele cu care interactionam pe rand sau simultan. Sincer nici eu nu mai stiu ce sa cred. Dar cand am acest sentiment incerc sa aflu ce o sa mi se intample in viitor si cate o data pot sa vad cateva secvente dar nu foarte clare! Sincer e foarte ciudat. Dar si mai ciudat este cu visele premonitorii ca aia viseaza exact ce o sa se intample in viitor!

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Reîncănarea există cu adevărat. Un om care se reîncărnează nu știe absolut nimic din viața,viețile anterioare.
Este doar un presentiment, nu este adevărat. Un om are o singură viață și nu este posibil să își amintească ce a făcut sau unde a fost, cu presentimentul că parcă aș mai fi fost acolo.

Numai bine!

| Namastee a răspuns:

Deja-vu :] [ unele peroane spun că sunt găuri în spaţiu care te duc cu aproximativ 10 secunde în trecut şi de acolo vine sentimentul ]

| adele24 a răspuns:

Eu sincer nu cred in reincarnare. Cred in Dumnezeu si-atat. Mie, sa spun asa, viata mi-a dovedit-o (ca si tuturor de altfel, dupa parerea mea) ca El exista cu adevarat, si daca existenta Lui presupune ca tot restul sunt inventii, nu-mi ramane decat sa cred asta.Nu de alta, dar nu ar fi logic.
Mi s-a intamplat si mie, si inca mi se intampla des sa simt ca am mai patit asta o data, sa ma blochez si sa simt cum a fost atunci si alte chestii, dar mi-am dat seama ca sunt Deja-vuuri si ca sunt des intalnite. Tuturor ni se intampla, dar nu este nimic in neinregula cu asta...
Parerea mea happy