| adelinasprintaru a întrebat:

Ce sa zic, imi place foarte foarte mult de un coleg de clasa. adica ne intelegem foarte bine. vorbim prin mesaje aporape in fiecare seara, si el se comporta foarte diferit cu mine, si face gesturi din care sa cred ca ma place. Imi zice ca`s bunaa laughing dar nu e de ajuns. As vrea tare mult sa stiu daca ma place. Se uita la mine cu niste priviri de ma topesc pe loc. mie mi-e teama sa ii spun, pentru c aimi este rusine si pentru ca mi-e frica sa nu pierd ceea ce am acum. adica prietenia noastra. iliubesc enorm dar nu stiu cum sa procedez? cum m-ati putea ajuta? va rog mult.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Chestia asta cu "buna" mi se pare mai degraba o observatie tampita decat un compliment. A fi buna se refera la doua aspecte generale:tate cat mai mari si partea dorsala pronuntata
Cuvintele sunt cele mai putin importante. Judeca omul dupa fapte, nu dupa cuvinte.Si nu te grabi sa te arunci cu capul inainte intr-o relatie fara sa fi sigura ca ti-a dovedit ca te place si ca il placi

| adelinasprintaru explică:

Asa e. Dar eu simt ca e mai mult decat o atractie fizica, si sa recunosc nu sunt foarte "BUNA"laughing. adica am sani, dar nu ft evidenti, dar la categoria dorsala stau destul de bine big grin. Si sunt mai plinuta blushing. Si din gesturile lui, cred ca ma place, si o prietena mi a zis asta. Dar nu stiu ce sa cred.thinking