| Giirll a întrebat:

Ce semne arata cand un baiat se fereste de ochii tai?
Cititi va rog ce am scris mai jos.
Vreau sa zic ca am avut ceva cu acel baiat... adica era cat pe ce sa fiu iubita lui sa o luam asahee hee. Dar n-am ajuns sa fiu pentru ca mie nu mi-a placut de el in acel moment, cand lui i-a placut de mine. Mai vreau sa adaug ca s-a tinut 3 luni dupa mine, si eu nimic, nu i-am dat nici-un semn cum ca imi place de el, pentru ca nu imi placea. Si dupa acele 3 luni s-a saturat sa tot mai umble dupa mine. Si n-am mai vorbit de atunci cu el deloc. Dupa 9 luni de atunci am inceput pur si simplu sa simt eu ceva pentru el, pentru ca era in scoala cu mine. Si intr-o zi i-am zis sa se opreasca ca am sa-i spun ceva... si l-am intrebat de ce s-a oprit in a mai vorbi cu mine. Si mi-a zis pentru ca mie nu-mi placea deloc de el. Si dupa l-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine, si el a zis ca nu. Asa, in tot acest timp de fiecare data cand vine sa vorbeasca cu o pretena de-a mea pe mine nu ma priveste deloc in ochi, de fapt ma saluta si pe mine, dar nu ma priveste in ochi, nici cand adaug eu ceva, imi raspunde, dar nu ma priveste in ochi pur si simplu. De aceea vreau sa stiu si eu ce semne arata atunci cand un baiat se fereste de ochii tai?
P. S. Incerc sa dau funda... nu stiu sa vad... e ca e cam greu daca nici eu nu stiu raspunsu, si nici nu stiu daca o fi adevarat.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca se fereste de privirea ta inseamna ca il intimidezi.Probabil simte ceva pentru tine.

| BlackAngel232001 a răspuns:

Probabil i-ai ranit sentimentele. Si totusi e suparat. Dar inca mai simte pentru tine ceva

| Eallscriellca a răspuns:

Hello!
E foarte posibil sa mai simta ceva pentru tine dar daca 3 luni s-a tinut dupa tine si nimic si-a dat seama ca nu mai e nevoie sa incerce si isi neaga sentimentele.E normal sa nu se uite la tine in ochii se simte frustrat. Trebuie sa-l iei deoparte si sa-l pui sa se uite la tine in ochii.Are el un motiv de nu te priveste. Sa ma informezi daca se intampla ceva! Ceau! Ceau!

| Giirll explică (pentru Eallscriellca):

Dar nu stiu cum sa-l iau deoparte... pentru ca nu prea ne vorbim, si na ma simt aiurea sa ma duc eu sa-i zic ca vreau sa vorbim. Nici n-as sti ce sa-i zic...

| Eallscriellca a răspuns (pentru Giirll):

Ah credeam ca esti o fata mai tupeista cu mult curaj laughing sorry! Am inteles ca el e in aceeasi scoala cu el incearca intr-o pauza sa treci pe langa clasa lui doar atat. Sau atunci cand va vedeti i-al cu Salut, chesti banale ce ora ai avut etc... pasi mici facuti cu grija si ei conteaza. Poate el va intelege ca simti ceva pentru el incearca sa deveniti prieteni mai intai. Explica-mi in mai amanunt ca sa te pot ajuta mai bine big grin