| XxiNSaNiTYxX a întrebat:

TPU
Cei de clasa a VIII - a:
Ce profile pentru liceu ati ales sa urmati si din ce motiv?
Vreau sa spun: ce v-a influentat sa alegeti profilul respectiv si ce studii ati urma mai departe?
P.s. : V-ati gandit inca de pe acum ce veti face dupa liceu? Aveti o idee clara despre viitorul in cariera?
Scuzati aceste intrebari, dar vreau sa vad si parerile celorlalti caci eu sunt foarte indecisa in acest moment si am nevoie de voi!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Alysik a răspuns:

Pai..eu dau la mate-info, profil real pentru ca eu sunt de parere ca facand acest profil, ai mai multe posibilitati la facultatebig grin. Si eu il fac pentru ca la filologie faci mate pana in clasa a zecea, si apoi este extrem de greu sa o recuperezi. Cat despre romana nu este foarte greubig grin Tu intre ce si ce alegi?

| XxiNSaNiTYxX explică (pentru Alysik):

Greu de spus in privinta mea, sunt foarte indecisa...La inceputul anului voiam la filologie, apoi acum spre sfarsit am optat pe mate-info ( din aceleasi motive enuntate de tine legate de facultate), acum iar m-am razgandit. Eu vreau sa optez pentru ceea ce imi place ca 4 ani de liceu sa-i fac cu placere, dar daca ar fi dupa mine as alege filologia caci sunt pasionata de Lb. Romana, Istorie si Engleza; totusi ideea este ca nu iti ofera prea multe optiuni la sfarsit, acum mate-info e baza... In orice caz iti multumesc pentru raspunsul acordat ^_^

1 răspuns: