| Dariii13 a întrebat:

Buna TpU! Colegii mei cand e ziua unui sarbatorit de obicei pun bani si cumpara pizza si prajituri pentru ziua sarbatoritului. Weekendul acesta a fost ziua mea si nu am primit nici macar un,, la multi ani" din partea lor, chiar daca majoritatea stiau cand mi-e ziua.Eu mereu le-am zis la multi ani si am pus bani ca sa le cumparam tort si baloane, ca sa fiu nesimtita si sa nu creez conflicte cu ceilalti colegi.Luni e ziua unei colege si nu as vrea sa mai dau bani,pentru ca m -am saturat de nesimtirea lor, nu doar de la faza asta, ci de la mai multe faze.Vi se pare normal sa mai pun bani din moment ce nimeni nu ma respecta si nici nu mananc din banii dati?

Răspuns Câştigător
| exoticbutters a răspuns:

Bine ai venit in societate

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate îți fac ceva mâine.

| dullcat a răspuns:

Buna.E tare aiurea situatia.Dar azi fiind duminica, nu cred ca puteau face ceva.Cred ca zilele de care spui tu cadeau in timpul saptamanii. Daca nu doresti sa mai pui bani e ok, nu trebuie neaparat sa ai un motiv.Nu trebuie sa te justifici in fata lor.

| Dariii13 explică (pentru dullcat):

Nu ma supar ca nu mi au facut ceva de ziua mea ca stiu ca a picat in week end dar macar un la multi ani puteau sa imi scrie

| dullcat a răspuns:

Daca nu ti-au scris nici macar pe Facebook, e foarte urat din partea lor.Acolo stiu ca apare ziua, decat daca setezi tu sa fie secreta.

| anonimg a răspuns:

Ai putea să postezi pe grupul clasei următoarea întrebare: "Ziua de luni va avea două sărbătorite, sau va fi sărbătorită doar... (colega ta)?"

| sammie a răspuns:

Ar trebui să discuți cu ei despre chestia asta. Poate ai făcut ceva greșit iar ei s-au supărat pe tine.