| bya27 a întrebat:

Buna TPU! Credeti ca este normal sa imi placa fete mai mari decat mine?
Sunt tot fată si ma simt ciudata

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil le vrei doar ca un exemplu de viata. Sa fii ca ele.

| ania a răspuns:

Posibil ca nu ai avut o relație buna cu mama ta. Și atunci simți nevoia de a găsi pe altcineva care sa umple golul acelei lipse de afecțiune. Unele fete ajung chiar sa sexualize e astfel de relații și se simt foarte vinovate și mustrare de conștiința după. Dacă te obișnuiește sa ii povestești Creatirului tot ce ai pe suflet în rugăciune, ii mulțumești ca El e cel mai bun și mai afectuos patine, ii ceri și te lași vindecata de perceperea iubirii Lui. Iun timp se vindeca acel gol. Te poți ruga ca la timpul pe care El îl considera potrivi sa aducă în viata ta băiatul care El știe ca ar fi potrivit sa va căsătoriți.

| Fonk a răspuns (pentru ania):

Aia e atrasa de acelasi s3x. E vai de capul ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, doar le admiri si ai vrea sa fii ca ele.
Este specific copiilor mici, care incerca sa imite fetele mai mari.

| sierra1 a răspuns:

O fi sindromul big brother? (mă rog... big sister)

| dullcat a răspuns:

E normal. Dupa cum poti vedea din comentarii, aici nu prea e locul potrivit sa vorbesti liber daca simti ca esti atras de propriul sex. Mai bine cauti comunitati pe Facebook. Si incearca sa definesti cat de clar posibil aceste sentimente, sa-ti dai seama daca se limiteaza la simpla admiratie sau trec deja catre sfera atractiei fizice etc.

| CleanHeart a răspuns:

Depinde și de vârstă ta, gusturile se decid in timp
Daca rămân și așa pe viitor nu e nimic rău, fiecare e liber și lgbtq nu se mai judeca.

| 199onur7 a răspuns:

Nu știu daca asa îți place ție bravo ție ce să-ți mai zic? Ce să-ți spun? asa îți place bravo ție.

| Fonk a răspuns:

Daca aveai 15 si erai baiate si te uitai la una de 18 sau 20 intelegeam. Da daca esti fata ai problema la cap

| dullcat a răspuns (pentru Fonk):

Nu are nicio problema la cap. Dar cei care nu-i tolereaza pe altii si preferintele lor, care nu-i afecteaza cu nimic, putem spune ca intra la categoria de homofobi.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Bro, e dusa cu capul daca e atrasa de acelasi s3x. Trezeștete, ce poate face o piz cu o altă piz, cum sor f#t3?

| dullcat a răspuns (pentru Fonk):

Bro,nu mai fi homofob.Una din prietenele mele are si ea relatie cu o alta femeie, iar eu nu judec asa aiurea ca tine.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Tot eu sunt omofib?
intreba-l pe fanaticul ala ce casatori intre s3x3 o lasat Dumnezeu?
Omule nu ma fa pe mine nebun ca o intreaga planetă de bărbati isi iau femei. Nu fi tu homofob. De ce judec aiurea? Nam zis ca nu pot forma relati, am spus ca nu e normal in capul femelei sa-i placa alta femelă. Pe când facem pariu cu libertatea ta hadicapată, că dacă maicata forma o relatie cu o altă nebună, tu nu mai erai aici sa ma contrazici? Vezi ca nu-i bine deloc, să inteleg ca tu esti un g3y?

| dullcat a răspuns (pentru Fonk):

Da, tot tu.

homofobie= frică de homosexualitate sau frică de homosexuali.
aversiune, dezaprobare, discriminare, ură față de homosexualitate și față de persoanele de aceasta orientare sexuală

,, am spus ca nu e normal in capul femelei sa-i placa alta femelă'' si totusi majoritatea barbatilor s-au uitat macar o data la filme xxx doar cu femei.Dar cand se intampla in realitate, atunci nu mai e fun, se simt amenintati. Daca aveai bun simt, vedeai ca in tot timpul asta ai vorbit cu o femeie.Scrie clar la profilul meu.Am un partener care urmeaza sa-mi devina sot, asa ca lasa acuzatiile nefondate.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Cei care sunt in filme o fac doar pentru bani, aia din filme se ling si in c*r, atuncia pune-l pe viitorul tau sot sa te linga daca aia din filme sunt normali la cap.
Barbati se uita la ele (nu la ce fac intre ele).

Cu ce n-am bun simț, ca imi spun parerea?
Pana si tu iti iei barbat.

Bun, daca maicata era cu alta tu nu mai erai. Deci te sinucizi mintal daca susti. Tu nu intelegi ca femeile cu alte femei nu pot face copi? Se reduce rata de nou nascuti, iar poate prin acei copi nenascuti, erai tu sad

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Bun, las-o asa. E cum zici tu. Sa ai realizari in ceea ce vrei sa faci. Sti cum ii fiecare isi sustine parerea.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Te rog să mă ierți. big grin