| DoamnaGasca a întrebat:

Buna TPU! Cum as putea sa fac un baiat sa ma placa? Acel băiat e super dragut si bogat iar eu sunt o fata simpla. Cateva sfaturi? Mie imi place de el dar toate fetele umbla dupa el... am ajuns sa cred ca nu sunt destul de frumoasa pentru el si ca nu il merit adica el umbla doar cu fete frumoase cu forme iar eu nu sunt nici frumoasa si nu am nici forme... :'(
(Dau funda)

Răspuns Câştigător
| tzionut a răspuns:

Cea mai simpla solutie e sa iti iei inima in dinti si sa ii spui ce simti pentru el si sa il intrebi daca e atras de tine.
Daca raspunsul e da mergeti mai departe, comunicati, iesiti mai mult petreceti timp impreuna, daca e nu ii spui ca e ok, ca ii respecti hotararea si sa nu isi faca probleme ca nu il vei mai deranja. Apoi te orientezi catre alti baieti (dragoste cu forta nu se poate)
Acum ceea ce trebuie sa intelegi e faptul ca banii nu sunt ai lui ci ai parintilor lui. Banii vor fi cu adevarat ai tai in momentul incare vei munci tu pentru ei. Banii sunt doar un mijloc cu care cumperi timp, mai precis timpul tau. Invata sa ii pretuiesti.
Spui ca baiatul e dragut. Fizic poate fi adonis, dar nu ai spus nimic de caracterul lui. Degeaba e dragut daca te trateaza ca pe o carpa.
Invata sa pretuiesti lucrurile cu adevarat importante la un baiat, caracterul lui. Daca e muncitor, te respecta, poti sa discuti orice cu el, ai incredere ca acela e ceea ce ai tu nevoie. Banii ii faceti impreuna, frumusetea e trecatoare, dar caracterul ramane neschimbat.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E prea fericită viața ta și ai zis hmmm ia să mi-o urățesc singură umblând după unu care nu 2 bani pe mine și dacă o să dea, peste o săptămână se plictisește când pleacă după alta și vin și plâng aici că m-a părăsit? yey, smart

| aditimus a răspuns:

Cel mai simplu lucru de a afla un raspuns mai ales ca sunt multe pretendente este sa ii spui direct, "Ba" te plac... fara ba happy
O sa afli raspunsul imediat...dar macar ce vine din inima poate strarni un impuls.

| UnDiavol a răspuns:

Dacă nu există iubirea nu există nimic nu fi naivă nici prosta sigur cineva ati este predestinat ai răbdare timpul a-si va spune cuvântul nu are treaba bogată sau săracă daca te iubeste cu adevărată din tot sufletul lui și inima lui nu are ochi nici un singur gând pentru Altcineva in veci

| Roobbyy a răspuns:

Alta care e obsedată dupa bani