| 24082000 a întrebat:

Am 16 ani! Ma macina o problema! Eu ma consider uratica pentru ca niciun baiat nu ma place gen nu ma baga in seama, am 1, 62 si 43 kg da sunt slabaaaa sad sunt super naspa, sanii imi lipsesc, cunosc fete care au 12 ani si au sanii mari pe cand eu nu am nimic aproape... Am ajuns la concluzia ca pentru ca un baiat se te placa e nevoie sa fii dotata cel putin asa sunt baietii din ziua de azi se uita numai la forme si daca le place ce vad e super frumoasa fata aia pentru ei, pe cand daca vede o fata fara forme o ignora cat se poate de mult! Am patit o! Un sfat daca se poate!

Răspuns Câştigător
| Julizz a răspuns:

Buna!
In primul rand, invata sa te consideri frumoasa, iubeste-te!
Esti perfecta asa cum esti, esti o floare.Tu trebuie sa astepti baiatul potrivit, care exista undeva.Stiu ca ai auzit asta de multe ori, dar in cazul asta, asteptarea e punctul cheie.Tu nu trebuie sa te schimbi pentru ca sa te placa un baiat, vei observa ca, sunt baieti care te considera perfecta!

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Am avut o colegă de facultate (aproape) fără sâni (și așa e și-n ziua de azi, deși între timp a avut și doi copii) - are o familie OK și ea e fericită, chiar așa slabă cum e ea.
De ce nu ai reuși și tu?
Sunt destui băieți cărora le plac fetele cu sânii mici. În plus - au un mare avantaj: nu se lasă când mai îmbătrânești!
Tu ești frumoasă așa cum ești, doar că nu ai găsit băiatul care să vadă asta. Dar TU trebuie să te vezi mereu frumoasă! (apropo, că veni vorba despre foste colege: am avut una într-a opta, era urâta clasei! dar ea mereu spunea despre ea că e frumoasă și că se glumește pe seama ei din gelozie!)
Nu uita: „beauty is in the eye of the beholder"!

| OldSoul a răspuns:

Daca la aspectul fetei arati bine nu e chiar asa mare drama, trebuie doar sa gasesti tipul care te accepta asa cum esti.

| RainmakerX a răspuns:

Vesnica "problema" cu sanii laughing
Stai linistita, sanii sunt compusi din grasime. (si alte lucruri dar in fine, nu facem biologie aici )

Faza e ca depinde de baiat si de celelalte calitati pe care le ai.
Daca nu ai calitati atunci incearca sa cauti cate ceva.
Poti incerca sa fii putin mai pozitiva, eventual sa faci squat-uri?

Socializezi?
Este normal sa ti se intample asta daca te limitezi la colegii din clasa ta.
Incearca sa pui intrebari, sa pari interesata de ei sau cel putin sa faci mici discutii pana cand te obisnuiesti cu ei.

Daca intalnesti un baiat si ai in cap chestii gen "Arat ca naiba, nu am cu ce sa-l atrag" atunci la sigur o sa te comporti ciudat si el nu o sa se simta in largul lui, fapt pentru care o sa-l pierzi din start.

| 24082000 explică (pentru RainmakerX):

Deja m-ai invatat! Cred ca mereu voi avea aceasta problema! Bine, multumesc mult de sfat! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ceva: mai bine m-as uita ca baiat la o fata isteata, chiar daca este cum se spune cuvantul "blana", decat la una cu forme si etc, dar care nu stie nimic legat de cultura generala, nimic, este total zero in fata mea. Proverbul spune asa: orice sac isi gaseste petecul lui. In cazul tau, inca nu a venit acel baiat, dar nu-ti fie teama, vor veni, tu fii desteapta, imbraca-te decent si vei vedea ca se schimba situatia. Am o colega de facultate, blana, dar, este isteata, normal ca stau, chiar daca am prietena, pe langa ea, e mai timida, dar invata, este ok, discutam frumos, se imprieteneste cu multi oameni, si-a facut intre timp prieten, merge totul uns, nu toti barbatii sunt atrasi doar de fizic, mai conteaza si ce ai in suflet + creier.

| 24082000 explică (pentru anonim_4396):

Si iubita ta presupun ca nu e blana, nu? Mersii de sfat :* :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru 24082000):

Nu este extrem de blana, dar este. Ma intereseaza sa fiu atras totusi de aspectul fizic, dar neaparat ma uit la fata si inteligenta, repet, pun foarte mare accent sa fie isteata, sa aiba o cultura generala destul de buna.

| NAT0 a răspuns:

Și. vrei să pui grăsime pe tine?laughing Sau vrei prieten.
Dacă nu te bagă ei în seamă, îi bagi tu.
Încă ceva. Nu generaliza, mie-mi plac fetele care au fața frumoasă și să fie blonde sau șatene și să fie inteligente, sau să-mi lase impresia asta. laughing) Da, majoriatea băieților așa sunt și asta e, vrei nu vrei, nu poți să-i ai pe toți dacă n-ai cu ce să-i atragi.

| DannyDSB a răspuns:

Sincer, sa stii ca unii baieti asa ca mine nu se uita la cat de frumoasa esti la aspect, ci cat de frumoasa esti la suflet. In primul rand esti prea dura cu tine, vei ajunge sa-ti pierzi increderea in sine. In al doilea rand, gandeste-te ca fiecare om este unic prin calitatile sale, si asta ne face pe toti speciali in felul nostru. Nu te intrista, gandeste-te la faptul ca intr-o zi vei intalni baiatul care te va iubi pentru suflet, nu pentru corp. Sper ca te ajuta-i putin

| Logic101 a răspuns:

Exista o simpla explicatie pentru care baietii de varsta ta nu te baga in seama, i-a lovit pubertatea. Si atunci cand te loveste nu mai gandesti cu capul, gandesti cu madularul(scuza-mi expresia).

Dar nu te panica! Solutia e si ea la randul ei simpla. Chiar daca din punct de vedere fizic nu stai bine, poti sta bine pe plan social. Interactioneaza mai mult cu colegii de la tine din clasa sau de la celelalte clase si in felul acesta sa inveti sa iti construiesti increderea in sine care este cea mai importanta.

Problema multor oameni cand vine vorba de socializare este ca au o opinie proasta despre ei insisi. Evita sa iti pese ce cred altii despre tine. Construieste-ti o conduita morala si un plan de viitor pe care sa le urmezi si acolo iti vei gasi increderea. Eu unul am procedat. Sper sa te ajute!