| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fac un băiat să mă placă? El are bani si e puțin fitos, iar eu nu prea sunt frumoasa si mulți rad de mersul meu, desi merg destul de normal. Sunt puțin mai timida așa mi s-a spus. El nici măcar nu se uita la mine și ne știm de foarte mult timp, nici nu ne salutăm sau vorbim, pentru că eu vorbesc cu cineva doar dacă mă bagă in seama. Am o prietena care toată lumea spune despre ea că e frumoasa, arată bine..si toți, absolut toți băieții sunt morți după ea, chiar și el se uita după ea... Ea se și aranjează: sta mereu cu părul desfăcut se îmbracă cu cele mai la moda haine se da cu ruj si rimel etc. Nici eu nu îmbrac rau, și încerc mereu să mă aranjez, dar niciun băiat nu se uita la mine. As vrea si eu măcar să se uite la mine cum se uita la ea.

Răspuns Câştigător
| Biencutza2001 a răspuns:

Eu cred ca esti o persoana frumoasa si placuta, dar ai nevoie de un impuls si putina incredere. Toti suntem atragatori, doar ca unii nu reusesc sa scoata asta la suprafata.
A arata bine si a fi imbracat cu haine scumpe nu e totul. Daca ai simtul culorilor si al asortarii cu gust, iti spun ca nu vei da gres niciodata chiar daca esti prea inalta, plinuta, slaba, scunda etc. Poarta rochii, fuste, esarfe etc. Un look decent si feminin este mult mai apreciat de baieti. Iti spun din experienta ca baietii barfesc orice fata cum ii barfim si noi pe ei. Indiferent de ce baiat ar fi (fitos, de bani gata, nesimtit, gagicar etc.) stie sa faca diferenta dintre o fata serioasa si o fitoasa, parasuta etc. Sa stii ca baietii de la scoala chiar daca petrec mai mult timp cu fetele populare si le curteaza numai pe ele, aprecieaza mai tare pe una cuminte, frumoasa si buna, doar ca ele sunt mai greu de abordat si cred ca nu sunt interesate de ei ca celelalte. O data ce te simti bine cu imaginea ta creste si increderea in sine. Nu uita ca personalitatea ta conteaza de 3 ori mai mult decat cum arati. Fii prietenoasa, draguta, glumeata si mai ales zambeste cat poti de mult. Daca ti se pare greu, sa stii ca nu e chiar asa. Odata cu increderea in tine vin si acestea in pachet. Parul nu trebuie sa il ai desprins neaparat. Unora nu le place cum le sta. Prinde-l in cozi, cocuri, impleteste-l. Sa stii ca baiatul de care iti place nu te merita. Viata ne aduce persoanele care ne sunt asemanatoare in personalitate. Daca tu esti inimoasa si buna, viata nu te va lasa sa-ti irosesti timpul cu un fitos respingator. Gandeste asa lucrurile si iti vei intelege adevarata valoare. Dar nu exagera ca sa nu devii prea mandra. Apreciaza-te in valorile reale!
P.S. Fii tu insati si ai rabdare ca vor aparea numai persoane frumoase in viata ta! Te pup!

| Conii25 a răspuns (pentru Biencutza2001):

Multumesc frumos kiss

| Biencutza2001 a răspuns (pentru Conii25):

N-ai pentru ce!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca ai si pretenti mari, la cum te-ai descris vrei cam multe

| vocea a răspuns:

Daca vrei sa te iubeasca nu se va intampla niciodata daca vrei doar ca el sa se culce cu tine atunci du-te spune-i

| UnBroken2016 a răspuns:

E cam in afara ligii tale, daca intelegi ce vreau sa spun.