| SwEeTGiRlScHwUnGgAnKy a întrebat:

Buna TPU cum as putea sa invat engleza destul de bine ca sa ma descurc la corijenta dau FUNDITA plzz raspuns urgent!

DAU FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| mada00madalyna a răspuns:

Uiteun site care te ia de la cel mai mic nivel:http://www.internetpolyglot.com/lessons-en-ro dar parte proasta e ca aici ai engleza doar pentru conversati nu ai gramatica. Uite iti mai dau inca un link si un sfat :http://www.englez.ro/lectii_noi.htmlaice e likul cu gramatica limbi engleze iar sfatul este: ia caietele pe care ai scris la orele de limba engleza recapituleaza lectiile scrise in caiete dupa ce recapitulezi dati teste si corecteazale pentru a te perfectiona.Mult SUCCES!

4 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Puneti meditatorwinking

| WTFuck a răspuns:

Stii ca se spune corigenta ...inv tu limba romana dupa aia engleza laughing

| Deea_9946 a răspuns:

Pai, uite, uita-te la 2-3 filme, ia un dictionar, ascula melodii si incearca sa traduci tu. Asa am facut si eu.

| Deea_4761 a răspuns:

Pai, uite, uita-te la 2-3 filme, ia un dictionar, ascula melodii si incearca sa traduci tu. Asa am facut si eu.