| Anonima1239 a întrebat:

Cum pot impresiona un băiat?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți în ochii lui, când vă întâlniți.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru sadrian46):

E o soluție foarte bună.

| Sofer a răspuns:

Sa fii cat mai naturala! Te imbraci frumos sa fi bine aranjata si ii zambesti, ii faci ochii dulci. Il faci sa vina la tine cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ca sa impresionezi un catel, probabil ca exista sfaturi generale, precum "da-i un os". La oameni nu asa functioneaza, pentru ca sunt unici, diferiti, intelegi?
O singura actiune poate impresiona un baiat si in acelasi timp dezgusta alt baiat. Daca tu esti facuta pentru baiatul respectiv, crede-ma, tot ce trebuie sa faci este sa fii naturala, iar tocmai sa incerci sa faci ceva ce nu-ti sta in fire s-ar putea sa-l alunge.

Daca eu vreau tricoul cu CFR, dar tu stiind ca FCSB are mai multi fani, il vopsesti ros-albastru sa ma impresionezi, de fapt depui o munca inutila care-mi va provoca greata. Tot ce voiam eu era sa-mi dai fix ce aveai tu: tricoul cu CFR. Daca l-ai schimbat in unul cu FCSB, am facut doar indigestie la vederea culorilor lor spurcate. happy
Intelegi aluzia? Poate el te vrea fix pe tine, dar tu te transformi ca sa-l impresionezi, si pac - s-a dus.
Daca nu e sa fie, nu e si gata. Nu ai de ce sa te superi, ca oricum n-ar fi functionat. Daca e sa fie, va fi doar urmand natura si urmandu-ti natura.

Daca nu e impresionat de tine, de forma ta originala, chiar nu merita sa mai incerci nimic. Niciodata sa nu joci un rol, niciodata sa nu te schimbi pentru nimeni, decat daca ti s-a cerut asta pentru binele tau (ex: renuntatul la fumat).

Si iti mai dau un sfat, cu ocazia asta: concentreaza-te mereu pe dezvoltarea ta personala, ca relatia si persoana potrivita le vei intalni pe parcurs. Nu grabi lucrurile, nu depune energie in cautarea unui om ci, odata ce l-ai gasit, depune energia aia inspre a aduce langa tine ce era deja al tau. Daca trebuie sa te schimbi pentru el, NU e al tau.winking