| Emma_5553 a întrebat:

cum pot sa ii spun uni baiat ca imi place de el fara ca el sa creada ca sunt inebunita dupa el si sa nu rada de mine? colegii spun ca ne-am potrivi, dar el e foarte incapatanat! chiar saptamana trecuta am vorbit cu o colega care mi-a zis ca lui i-ar place de mine dar el nu da dovada de asta! va rog ajutati-ma! dau fundita! pwpici

Răspuns Câştigător
| RoxXxiIi a răspuns:

SI ieu sunt ecact in aceeasi situatiebig grin
Ieu una zic sa te duci la el si sa te bagi in seama cu el ceva de genu:Helauu cee faci? smug]Si sa na dupa o saptamana du-te si spune-i auzi.Ieu vreau sa iti spun ceva. Fara bataie de joc si din aleabig grinIeu te plac.Si vezi ce zice si daca rade sau asa laughing I zici.Sa fimi seriosi fra uitete la tine laughing Nai tu fata de mine laughing Glumeam doar am vrut sa vvad ce zici big grin Fundita? big grin

3 răspunsuri:
| BeeFree a răspuns:

Pai nu cred ca ar trebui sa ii spui ca il placi etc. dar sa ii dai ceva de inteles adica sa ii faci cu ochiul discret sa ii zambesti si daca iti intoarce zambetul inapoi si incepe sa te salute si ti se pare ca se uita altfel la tine poti sa ii ceri id de mess daca nu o face el primul, si daca nu roaga un prieten de al lui sa ii zica fara sa isi dea seama ca i-ai zis tu ce parere are despre tine. si daca vezi ca nu "reactioneaza" poate e mai timid. dar tu incearca sa alfi daca nu ii place de alta fata etcwinking sper ca te-am ajutat:X good luck

| Cupcake123 a răspuns:

Incearca sa il intrebi daca ii place tricoul, pantofi...etc.Si sa-i zici ca ii sta frumos in tricoul asta...s.a.Plus ca ar trebui sa intrebi pe alti baieti care ii sunt prieteni de cine ii place.Sau joaca adevar si provocare si intreaba-l subtil la adevar daca ii place de tine sau o fata din clasa. Funda?big grin

| Daniela_3224 a răspuns:

Emma, eu zic ca tu stii cel mai bine ce ar trebui sa faci, pentru ca tu il cunosti.
Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare in care ne placeam reciproc dar eram prea timizi ca sa ne recunoastem asta unul altuia. Toti colegii ziceau ca ne-am potrivi. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un prieten bun de-al lui sau cu o prietena de-a ta. Ideea e sa te apropii tu cat mai mult de el si sa incerci tu sa ii induci cat mai suptil ideea aceasta. Apoi sa intre prietenul sau prietena in joc si sa vorbeasca cu el sa vada cam ce crede el despre tine. Daca el/ea primeste un raspuns bun atunci totul depinde de voi, pentru ca poti considera ca nu mai ai niciun risc. Daca totul e asa cum trebuie nu va rade si nici nu o sa isi creeze o impresie gresita despre tine. E cam complicat, dar la mine a functionat!happy