| Bellmay a întrebat:

Bună TPU. Cum pot sa nu mai pun suflet într-o relație ca unele persoane cu toate fetele cu care am fost au fost asa si eu am pus suflet si nu mai vreau sa pun. Dacă știți cum as putea, exerciții, nu știu orice.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta nu iti mai faci nici o relatie, si stai singur.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu pui suflet aia nu este relatie. Problema este si cum il pui. Nu exista exercitii pentru asa ceva. Totul vine de la sine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără să pui suflet, nu are rost să începi o relație. Pui, iar dacă nu iese, îl pui la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa nu pui suflet daca asa iti este felul.
Cand cineva pune suflet intr-un lucru inseamna ca are ce pune, inseamna ca e o persoana sufletista si se implica pe deplin in acel lucru, mai ales intr-o relatie.

Nu ai ce exercitii sa faci, poate sa te mai "erodezi" sentimental odata cu trecerea timpului si cu experientele de viata acumulate.