| Karlita_3938 a întrebat:

cum sa o conving pe mama sa imi cumpere sutien... eu purtand bustiera nu pot sa-i zic ca nu arata bine cu o bluza ca ea imi zice ca ma bustiera?

5 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Spune-i ca ai dreptul de ati cumpara ceva din banii tai si ar trebui sa-i spui ca ai crescut si ar fi bine sa incerci si tu un sutien daca iti vine bine stii? Trebuie sa o convingi noroc!happy

| TeChişÎnFreză a răspuns:

"... ea imi zice ca ma bustiera. " Ce facee?;|.
Anyway. Zi'i simplu' ca te incomodeaza bustiera sau ca e inestetica si ca ai nevoie de un sutien =]. Pana la urma o sa isi dea si ea seama ca ai nevoie de sutien :].

Bafta la convins!

| Timi_4915 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fi constienta daca ai ceva de bagat in sutien, daca da. spune-i mame tale ca a venit vremea sa porti sutien si ca ai crescut.BAFTA happy

| katana22 a răspuns:

Chiar daca e tarziu oricum... poate sunt alte fete care au aceeasi intrebare! Ei bine eu eram in mall si am intrebat-o pe mama mea cand o sa port sutien. Oricum asta nu conteaza ca a zis ca nu am dc sa port. Dar azi i-am trimis un mesaj pe care am scris toate motivele pentru care vreau sutien. Cum ar fi ca o colega de a mea ma intreaba dc nu port si se mira, ca se vede prin bustiere ma dor sanii cand alerg si in ultimul timp de tot timpu etc. Si acum cand a citit mesajul a zis ca o sa ne uitam de sutien. Deci acelasi lucru il poti face si tu. Si crede-ma ca mama mea nu a vrut sa port de la varsta asta. P.S. Am 13 ani! Eu intelg ce spun unii ca o sa ti se lase sanii dar cand vrei ceva...nu te lasi pana nu ai! Aproximativ. Si pentru canu am pus nici un emoticon in text : happy ^_^ :* big grin =)

| Ana_8766 a răspuns:

Salut! De obicei, in astfel de situatii ii spun mamei ca nu mi-e comod sau ca ma strang si ca nu-i pot purta.La mine functioneaza. happy