| Byb2001 a întrebat:

cum scap definitiv de emotii, frica, rusine sunt ca o bariera pentru mine, imi vine sa le arunc la gunoi daca as putea.Nu inteleg cum pot altii sa aiba tupeu si curaj. Cateodata nu pot sa vorbesc fiindca ma balbai sau simt ca mi se duce vocea.M-am saturat sa fiu asa.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cautal pe fara sens tv in Youtube sa faci putin coaching cu el

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.Încearcă să faci psihoterapie la un psiholog sau sa citești cărți psihologice scrise de psihoterapeuți! De exemplu cartea "Un minut la psiholog"de la editura Trei și cartea terapia cognitiv-comportamentala.Cum sa îți schimbi biata și gândirea prin TCC- de psihologul Stephen Briers. Sănătate și succes!

PS:Aici găsești sa cumperi cărțile.

https://www.edituratrei.ro/......buna/2678/

https://www.elefant.ro/......a43a397129

| lpavel a răspuns:

Daca aceste emotii depasesc normalul (adica stai mai mult in casa ca nu cumva sa ai unul din aceste emotii) atunci ai nevoie de un psiholog care sa-ti ofere mai multe ore la intrebarile tale! Cu un raspuns sau mai multe aici, nu se va intampla absolut nimic!