| Andreea6w4 a întrebat:

In scoala e un baiat de care imi cam place >:". Cateodata, vad ca se uita la mine dar, mi-e rusine sa ma si uit in ochii lui da barem sa vorbesc cu el >:". un baiat care il stie mai bine mi-a zis ca si lui ii cam place de mine >:". Cum sa fac sa scap de frica asta? Funda! Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
| EyeCandy a răspuns:

Huh, same situation here.
uite cum am incercat eu.

prima data i-am raspuns la saluturi, apoi cand s-a apropiat sa purtam o discutie ii raspundeam la intrebari si il mai intrebam si eu. nu-ti fa griji, discutiile vor veni de la sine, important e sa-ti iei inima in dinti deoarece stii ca si el te place.winking

3 răspunsuri:
| AnneSiAtat a răspuns:

Salutări (:.
oh, a dracului timiditate, DĂ CU EA PE GEAM! (şi mie mi s-a spus asta, şi m-a ajutat laughing )
serios vorbind, nu trebuie să-ţi mai fie ruşine. înţeleg că poate eşti timidă de fel, este specific fetelor. şi eu am fost timidă, şi mă făceam mai ceva ca o roşie, din orice. dar am scăpat de asta începând să am încredere în mine. adică trebuie să stai să te gândeşti că ai şi tu multe calităţi, deşi da, ca orice om, şi defecte. însă nu trebuie să te judeci, trebuie să vezi partea bună, şi să încerci să scapi de unele defecte, dacă se poate. după asta, gândeşte-te că dacă şi acel băiat te place, te va accepta aşa cum eşti, dacă nu poţi scăpa de timiditate. dacă poţi scăpa, gândeşte-te că va fi ca un bonus. mergi încrezătoare pe lângă el, şi încearcă să fii naturală, dar seducătoare. însă fii tu însuţi. glumeşte, fii drăguţă, şi un pic mai băieţoasă, încearcă să priveşti lucrurile (acelea care se pot privi) şi din perspectiva lor, aşa băieţii vor începe să fie interesaţi de tine, mai ales cel de care îţi place.
Baftă multă!

| Mery09ro a răspuns:

Buna.
Pai, inspira adanc ia'ti inima in dinti si du-te si vorbeste cu el...nu are de ce sa-ti fie frica mai ales daca stii ca si el te place! Bafta! :* Funda?

| ThePeach a răspuns:

Daca te mai intalnesti cu el poti macar sa te saluti si asa poate incepi sa conversezi.Il poti intreba ce ii place de exemplu. Daca incerci sa comunici vei reusi sa uiti de jena. happy Succes!