| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Cum va imaginati voi scoala si nu doar cea romaneasca in viitor? Adica peste vreo 30 de ani de exemplu.

Cum o vedeti voi, credeti ca se va mai face scoala, vor mai fi profesori?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atâta timp cât societatea nu oferă niciun viitor, la ce ne mai stresăm cu școala?
Pa, pa.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ma scuzi ca intervin, dar asa motivatie si educatie le dai boracilor astora din ziua de azi?
sunt de acord pe de o parte, insa nu e deloc potrivit sa zici asta in calitate de user al anului.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru CoquineNoire):

Bună.
Tu nu vezi ce haous este acum în sistemul românesc? De ce să ne ascundem? Nu susțin abandonul școlar, în schimb ne ucide societatea!
Nu are relevanță statutul cu răspunsul, te rog nu mă hărțui.
Pa, pa.

| alexandra2859 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

El/ia nu intreaba doar de scoala romaneasca si, si din alte tari.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu te hartuieste nimeni, doar mi-am zis punctul de vedere.
asa este, toti avem indoieli cu privire la sistemul educational din ziua de azi, dar avand in vedere faptul ca sunt atatia copii care umbla pe site-ul asta si vad acea postare, ii va influenta negativ si mai mult, lasand scoala de tot.
seara buna.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru CoquineNoire):

Bună din nou.
Vezi ce balamuc este acum cu clasa pregătitoare?
Învățământul trebuie unul de calitate, nu de duzină. Nu trebuie să le ucidem copilăria dar nici ratați ai societății nu trebuie făcuți!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| romanyta a răspuns:

Cred ca vor mai exista.Copii vor fi la lectii cu calculatorul care va fi mic si aproape subtirele ca si foia si vor fi comode.Cred ca ar fi mai multe ore de exemplu ore educative caci oamenii vor vi foarte necredinciosi.Cam asa imi imaginezi peste vreo 30 de ani.

| KillerWillBeBack a răspuns:

Din punctul meu de vedere, va fi cu mai multe calculatoarerolling on the floor, profesori mai multi adica cate unul pentru fiecare clasa si vom fi luati in excursii pe Marte si Jupiter!rolling on the floor Asa o vad eu! Fundita? Stiu ca nu ai zis...Dar fundita?

| BeyondTheMusic a răspuns:

Om trăi şi-om vedea!