| CrazyYoyo a întrebat:

Buna TPU big hug :*
Am 14 ani, si am facut prostia de a ma apuca de fumat.
Fumez de 1 an si jumatate...sigh sincera sa fiu laughing imi plac (stiu ca o sa spuneti ceva gen: ce placere poti gasi in aceste substante nocive si arderea unor bani) da` parca nu as vrea nici sa ma imbolnavesclaughing
Am incercat de foarte multe ori sa ma las. cel mai mult m`am abtinut o saptamana X_x
Adevaru` este ca fumez si mult un pachet sambata si alt pachet duminica (cateodata) si in rest cate 4-5 tigari pe zi sigh
Deci? ce`as putea face in privinta asta?puppy dog eyes
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Eu am reusit sa ma las de fumat cu jeleuri verzi(acre). De fiecare data cand aveam tendinta sa fumez(si am fumat 3 ani jum) luam un jeleu si imi trecea si imi spuneam in gand(lasa ca, cu banii pe care ii strang de la tigari imi iau un fond de ten de la sephora) si am reusit sa ma las (de aprox 1 an -1 an jum nu mai fumez ) si mi-am dat seama ca am facut cel mai bun pas pentru sanatatea mea.
Succes:*

4 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Daca vrei, poti sa te lasi.

| ChocolateFantasy a răspuns:

Woooow..am 22 de ani si nici eu nu fumez ca tine. Sincera sa fiu, nu iti recomand nici pastile d'alea care cica te ajuta de fumat, nici altceva.Singura modalitate prin care te vei lasa de fumat este prin ambitia ta! Imi pare rau sa vad ca la o varsta atat de mica fumezi chiar mai mult decat mine.dar in ziua de azi nimic nu ma mai mira.Deci,cum ti-am zis.Ai ambitie, trezeste-te intr-o zi si spune : GATA! De azi nu mai pun nici o tigara in gura.Multa bafta!

| AntoniaCristina a răspuns:

Nu stiu daca ai incercat cu "tigari" false, sunt ca acelea reale doar ca nu au fum, substante nocive si nu sunt alea scumpe de la tv sau siteuri etc... Se gasesc in unele magazine cum e ala de chinezarii din Auchan nu mai stiu cum se numea, erau acolo, par reale dar sunt mai usor si te saturi de ele pana la urma.Eu iti urez succes happy incearca sa te lasi ca de la tigari nu mai te inalti (fumu de tigara) si iti arzi plamanii.

| WhoFuckingCares a răspuns:

Poti inlocui tigarile cu dulciuri asa am facut eu big grin (si eu m-am apucat la 14 ani de fumat )