| Mary3368 a întrebat:

Buna,TPU! big hug As vrea sa ma ajutati.thinking Un baiat mi-a cerut prietenia..sambata se face o luna de cand nu i-am dat nici un raspuns. Faza e ca eu vreau sa fiu cu el, dar nu vreau sa-i zic cuvantul ``DA``. Vreau sa-i arat ca vreau sa fiu cu el prin alt mod..si as vrea pareri si ideei.batting eyelashes``Cum sa-i accepti prietenia unui baiat prin alt mod``? Va multumesc! :* Funda! smug

Răspuns Câştigător
| TheDifference a răspuns:

Saruta`l cand nu se asteapta laughing sau daca nu vrei asa, spune-i da (ai asteptat prea mult o luna, el poate sa isi schimbe gandirea si sa nu te mai placa daca nu i-ai raspuns nici dupa o luna, asa suntem noi baietiilaughing ) oricum succes

8 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Mai asteapta mult ok? asa sigur il pierzi happy si nu va mai trebui sa te chinui sa ii spui "Da" in nici un fel. nu o sa mai ai nici un stres. deci tongue pur si simplu asteapta. fi speciala happy pentru ca nu e destul sa fi tu insati in relatie. trebuie neaparat sa explodeze artifici pentru ca el sa auda un Da de la tinehee hee

| xSweetAnGeLx a răspuns:

Scuze ca am fost rea ieri. happy
sincer... eu cred ca tot e mai simplu sa mergi la el. vb putin cu el si dupa ii spui ca ti-ar placea sa incerci happy poate faceti o poveste chiar frumoasa impreuna tongue nu se stie niciodata day dreaming
nu vad nimic special ce ai putea sa faci. dar intrebarea curioasa. este: dc ai face-o? adica vrei sa te vada mai speciala? chiar trebuie sa te vada el asa? tu singura nu iti dai seama k estitongue? prin simplul fapt ca nu mai este inca o alta fata exact ca tine esti speciala happy si e destul sa crezi doar tu asta. daca vrei ca relatia voastra sa fie altfel tongue nu inseamna ca doar pentru ca nu a inceput intr-un fel mai "deosebit" cu "Da"-ul tau. nu inseamna ca nu poate fi. speciala (incepe sa ma sature cuvantul asta XD ) poti face chestii diferite dupa "da"-ul ala... tongue ofh ofh. parca acum te casatorestihee hee
oricum, e chiar dragut din partea ta ca vrei sa fie diferit happy dar nu te stradui prea tare. cum am spus. fi tu insati. uneori asta poate fi mai special decat specialul tongue

| Mary3368 explică (pentru xSweetAnGeLx):

Multumesc frumos! :* O sa tin cont de acest sfat..Doar ca mi se pare putin banal sa-i zic DA...

| TheDifference a răspuns:

Nu asculata de sweet angel laughing pentru ca asa o sa-l pierzi sigur. pur si simplu asa suntem noi baietii, daca nu ne iese cu cineva, mai gasim ca sunt destule. in ce clasa zici ca e el?

| Mary3368 explică (pentru TheDifference):

laughing a 11..si eu la fel.

| TheDifference a răspuns (pentru Mary3368):

Mai ales ca sunteti si la liceu, liceul e plin de fete, sa nu cumva sa faci vreo prostie si sa-l pierzi laughing

| Mary3368 explică:

Poi si cum ii zic ca vreau sa fiu cu el?laughing fara sa-i zic DA...batting eyelashes

| Lionsteve98 a răspuns:

Sall nu il face sa astepte atat de mult poate crede ca nu il placi! Incearca sa ii spui cat de mult inseamna el pentru tine!winking