| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU big grin! De ceva timp simpatizez un baiat, numai ca nu l-am cunoscut personal. Am auzit de el de la niste prieteni si pe fb. e super dragut tongue. As vrea sa ma imprietenesc cu el numai ca ma simt un pic cam ciudat :-s. El e cu un an mai mare ca mine si are un grup de prieteni cu care il vad mereu. As vrea sa ma bag in seama cu el pe fb numai ca nu stiu cum straight face, si dupa prietenii aia a lui nu prea accepta persoane noi. sunt mai. intelegeti voi. Ce sa fac?:-s Va rog dati-mi un sfat! Cum sa incep o conversatie?big grin DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna Asina!
Ctae probleme iti mai faci si tu,ca nu stii cum sa l abordezi pe tip!
Pai eu zic sa te infiltrezi printre prietenii lui,daca ei te accepta sa faci parte din gasca lor,eu cred ca nu mai ai mult pana l cuceresti,ca dupa,altfel tatonezi terenul,altfel te interesezi de el,daca are sau nu pe cineva!
Acum,primul lucru,bagan te printre prietenii lui,fii socialbila cu toti si de ce nu,pe facebook?
E un mod util de ati face preietni,asa ca numai sta pe ganduri,iar in legatura cu abordarea,nu te mai gandi atat,ca daca te tot concentrezi,dupa o dai in bara,nu!
Fii tu insuti,poti incepe sa i spui ca admiri ceva la el si de aici poate incepe o discutie!
Cu siguranta,si el va fi interesat sa afle!
Sunt multe portite,dar tu, nu alege sa intri cu totul, foloseste te de diplomatie!
Numai bine!

| BananaGuy a răspuns:

Daca chiar il simpatizezi(cea ce e putin probabil avand in vedere ca nu il cunosti) vorbeste cu el pe fb sau du-te in oras cu prieteni care ti-au spus de acel baiat (spune-le acelor prieteni sa il cheme si pe acel baiat dar nu parea prea disperata) si daca chiar il mai simpatizezi dupa ce l-ai mai cunoscut cat de cat cerei numarul de telefon sau id-ul de mess... Sper ca te-am ajutat