| Adrian1555 a întrebat:

speram sa nu ajung aici dar asta e o sa va cer parerea/ajurorul

De mai mult timp am avut anumite probleme care ma trageau in jos psihic,dar mereu imi revenam cand ieseam afr cu prietenii, mereu stiam ca daca ies o sa ma simt bine si ma sprijineam pe aceasta metoda, acum nu mai am chiar aceleasi probleme dar sigur nu mai am nici prieteni
Au plecat unul cate unul
Unii au plecat fara motive
Altii au plecat doar ca gasise alt grup de mai multe pers
Si asa am inceput sa stau numai in casa, cand ies din casa ma simt foarte tensionat
Incep sa ma simt aiurea si,, incuiat" am inceput sa refac legaturile cu persoane mai vechi dar desigur daca era ceva bine in acele legaturi nu trebuia sa le mai refac
Asa ca am inceput sa caut persoane din orasul meu (Bucuresti) care sunt in aceeasi situatie
Am cautat si pe aici
Peste tot dar nimic
Ce sfat imi dati?
Vreau sa adaug ca sunt baiat si am 16 ani, si nu sunt deloc timid sau ceva de genul
Dar in ultima perioada am fost axat pe 2-3 prieteni si fara ei practic nu mai am pe,, nimeni" (exceptand familia)
Ce sfat, parere imi dati?
Se mai regaseste careva in situatia asta?
Am vazut intrebari asemanatoare dar sunt de acum cativa ani!
Am fost si la fotbal dar am nimerit un club ciudat unde nu prea aveai cu cine sa legi o prietenie mai stransa
Si va rog fara raspunsuri de genu' -iesi afara si cunoaste oameni noi- pentru ca nu pot sa ies singur si sa ma bag in seama cu prima persoana pe care o vad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inscrie-te si-n grupuri de voluntariat, oameni care fac diverse activitati impreuna. In acest tip de mediu cam va obliga sa interactionati si atunci iti va fi mai usor sa vorbesti cu acele persoane si cu timpul sa legi o prietenie. In plus, da bine si la dosar.

| Adrian1555 explică (pentru Adry05):

Sincer mi-e greu sa ma duc la magazin sa iau mancare (nu e vb de lene), mai ales sa ma duc la voluntariat, dar o sa ma gandesc si la asta pe viitor...

| NanotekPink a răspuns:

Ma ofer eu sa fiu prietena ta. Am si eu doi prieteni foarte buni tot din Bucuresti si poate te imprietenesti si cu ei. Sunt foarte de treaba.