| lololilidee a întrebat:

In urma cu doua saptamani i-am spus unui baiat ca-mi place de el. El s-a uitat cu ochi holbati la mine si a inceput sa rada si mi-a spus: Cand am auzit aste imi venea sa izbufnesc in plans si in acelasi timp sa-i trag o palma pe dupa cap. Atunci cel mai bun prieten al meu (care e baiat si il cunoc de cand ma stiu, si ma inteleg super cu el) a tot incercat sa ma consoleze. Intr-o zi am iesit afara cu el si cu prietenele mele (toti suntem o mare gasca) si pentru o clipa mi s-a parut ca vad cel mai frumos baiat din lume cand m-am uitat la el. Era sa rosesc cand a venit spe mine dar m-am abtinut. Lui ii place mult de tot de o fata din grup (care tot refuza sa fie cu el pentru ca nu-l place, bietu baiat) si in urma cu doua luni eu am mai avut parte de un refuz din partea unui baiat (care m-a facut tot urata ceea ce e ciudat, am fost votata o doua cea mai frumoasa fata din cls) si de atunci tot incearca sa ma cupleze cu prietenii lui (baietii de care m-am refuzat nu sunt prieteni cu el). Iar mie nu-mi place de nici unul dintre ei. Cred ca incep sal plac pe baiat. Adica e frumos, e dragut, simpatic si cu mine se poarta frumos. Noaptea visez ca ne sarutam si chesti dinaste. Noi doi ne spunem toate secretele, (de cine ne place si alte chesti din astea) dar asta e singurul secret care nu i l-am zis. Dar mi-e frica ca daca ii spun o sa ma refuze si n-o sa mai fim prieteni. Si daca se termina prost, (de ex daca devenim iubiti si ne despartim) la fel. Nu stiu ce sa fac. Dar incep sal plac din ce in ce mai mult. Nu stiu ce sa fac. Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Acel baiat de care ai zis la inceput e un nesimtit, uita de el, pur si simplu nu te merita. Baiatul de care te`ai indragostit tu acum poate ca si el are niste sentimente,, roz'' mai mari pentru tine, care depasesc nivelul de,, amici''. Daca te refuza tu nu trebuie sa crezi ca nu mai puteti fi prieteni. Incearca sa nu te superi daca te refuza, pentru ca nu e o pierdere a vietii, ci doar pe moment. Daca doamne fereste patesti ceva sau pierzi pe cineva pentru o viata intreaga, asta e altceva. In fine... daca deveniti iubiti si va despartiti faza e ca e nasol pentru tine deoarece el crede ca tu ai inceput faza cu,, iubitii'', si ca el poate sa te lase oricand. Dar daca el te`ar intreba pe tine, tu ai putea sa il lasi cand vrei. Dar niciuna nu e corecta, deoarece atunci cand ai o relatie ambii trebuie sa va implicati in relatie, nu sa considerati relatia ca curatenia -azi imi fac curat maine nu-}}} adica azi ma impac cu tine, maine ma despart din nou. Asta inseamna,, nepasare''. Lasa`l pe el sa faca primul pas, deoarece e mult mai OK asa... Dar daca nu vezi nicio reactie, actioneaza tu. Sper sa o iei pe drumul cel bun si sa nu fi suparata. Daca nu merge, nu te intrista, nu e o pierdere a vietii. Ai vazut, prima oara ti-a placut de unul, acum de altul. Nu e ca atunci cand te mariti, ca stii ca atunci e pasul cel mare. Baietii se schimba intre ei, azi unul, maine altul. Astea sunt niste experiente. Daca te refuza, nu fi suparata. Nu te marcheaza pe viata. Mult noroc!

3 răspunsuri:
| onesdan52 a răspuns:

Ascuta-ti inima

| lololilidee explică:

Nu mai are nimini sfaturi?

| lololilidee explică:

El e cu 1 an mai mare ca mine.