| Phantasmagoria a întrebat:

Buna TPU big grin...De la ce vine senzatia de foame repetata? Vreau sa zic ca de ieri imi e foame incontinuu, am baut cateva ceaiuri dar am si mancat. dar dupa o ora a revenit. E oribil, pentru ca incerc sa slabesc, sa mananc la ore regulate, cate putin, fara paine, dulciuri etc si tot timpul ma gandesc la mancare. Ce sa fac?straight face

2 răspunsuri:
| мιcнєℓℓє a răspuns:

Iti dau doua sfaturi:cand iti este foame ia o cana cu apa si pune ceva dulce cum ar fi mierea de albine si iti trece foamea sau ia un fruct si iti trece foame cat ai zice peste! fundita? Apropo am avut si eu probleme din acestea! Succes!

| Rebeca_5235 a răspuns:

Organismul tau e obisnuit sa manance alandala sa zic asa. De aia ai tot timpul senzatia de foame. Plus ca mai e si chestia cu slabitul care te face sa te gandesti mereu ca trebuie sa nu mananci deci implicit te face sa te gandesti la mancare. Vorbeste cu un nutritionist sa iti dea ceva care sa iti taie pofta de mancare.La mine a functionat
Succes