| Ankiiiiiii a întrebat:

Da deci, iar am o întrebare tâmpită laughing.
Uite cum stă treaba :
Ieri v-am întrebat ce cadou să le iau părinţilor mei. Am rezolvat problema aia, şi vă mulţumesc. Acum am altă problemă.
Am văzut un telefon nou de la HUAWEI ( poate nu-i nou dar eu acum l-am observat ) şi îl vreau sad. Poate că par râsfăţată dar n-am mai primit un telefon ' de stradă ' cum îi spun eu, de 5 ani. L-am poreclit de stradă pentru că părinţii mei nu mă lasă să merg la şcoală sau să umblu cu orice telefon, adică dacă mi-au cumpărat Samsung Galaxy S4 a trebuit să îl ţin acasă şi să ' ies în lume ' cu o stârpitură de telefon că altfel n-am cum să-i zic. Şi acuma vreau să-i conving să-mi cumpere telefonul ăla pentru că sunt 90% sigură că o să mă lase cu el şi la şcoală şi oriunde.
Pentru asta am nevoie de ajutorul vostru. Cum aş putea să-i conving? Pentru că eu chiar îmi doresc telefonul acela şi am avut note bune până acum.
Help me! Cât mai multe idei!
Fundiţaa :*.

2 răspunsuri:
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Trebuie sa gasesti argumente de genul ca ii poti anunta pe ai tai cand ai ajuns la scoala, daca faci meditatii, sa stie pe unde esti. Poate ti se intampla ceva si ai nevoie de ei sa ii suni repede(spune-le ca exista tasta care apeleaza imediat, stii tu)Trebuie sa ii convingi pe ei ca telefonul le aduce si lor avantaje.Nu le spune ca are jocuri sau camera pe fata. Spunele ca daca are camera pe fata te poate vedea unde esti\ce faci si asa mai departe.(Doar daca au si eu un telefon de genul)E util ca sa stie ca ai ajuns si ca esti in siguranta, sa stie si ei ceva de tine.Cred ca te-ai prins ce vreau sa iti spun.Alte argumente nu ai putea sa aduci.Ele trebuie sa fie in folosul parintilor. Multa baaafta.
P.S:scrie-i iepurasului ca ai dorii lucrul acesta, dar nu inainte sa le spui si lor de acele argumente.Eu asa am facut si a mers big grin

| Ankiiiiiii explică (pentru ShadowGhost):

Pff,mulţumesc frumos. La asta nu m-am gândit. O să încerc! O zi bună happy